Isro برای کمک به فناوری Agnikul برای ساخت موشک کوچک خود کمک کند

BENGALURU: آژانس فضایی هند برای اولین بار برای ارتقا بخش خصوصی گفت که این کمک خواهد کرد تا راه اندازی موشک Chennai Agnikul Cosmos موشک کوچک خود را که می تواند ماهواره های 100 کیلوگرمی را به مدار پایین زمین پرتاب کند آزمایش و صلاحیت خود را اعلام کند.

اگنیکول توافق نامه عدم افشای اطلاعات را با وزارت فضا امضا کرد که به او امکان می دهد به امکانات سازمان تحقیقات فضایی هند (Isro) و تخصص فنی برای ساخت موشک خود دسترسی پیدا کند.

آژانس فضایی در بیانیه ای گفت: “تحت NDA ، این شرکت برای دسترسی به امکانات و تخصص فنی موجود در مراکز ISRO امکان پذیر خواهد بود تا برنامه توسعه وسایل نقلیه پرتاب خود را ادامه دهد.” بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Agnikul ، سرینات راویچندران و دبیر علمی Isro R Umamaheswaran این قرارداد را امضا کردند.

اگنیکل برنده در رده برتر مبتکران در ET Startup Awards 2020 است.

این توافق نامه در نوع خود اولین قرارداد است ، وزارتخانه پس از تأسیس IN-SPACe ، سازمان مجاز و تنظیم کننده تحت DOS برای امکان دادن به بازیکنان خصوصی برای انجام فعالیت های فضایی در هند ، امضا کرده است.

اگنیکول به دنبال برهم زدن فضای موشک های کوچک در زمانی است که هند این بخش را به روی بازیکنان خصوصی باز می کند. این استارت آپ در سال 2017 در IIT Madras جوجه کشی شده است ، در حال ساخت یک موشک کوچک با موتور چاپ سه بعدی است – که سبک تر ، دارای قطعات متحرک کمتر و کارآیی بیشتری در مقایسه با موتورهای معمولی است.

اگنیکل در حال مشاهده اولین پرتاب خود تا پایان سال 2022 است. موشک را می توان به راحتی پیکربندی و آماده پرتاب در طی دو هفته کرد.

“ما مکمل Isro خواهیم بود. ما به دنبال بازاری هستیم که چندین شرکت تجاری در حال برنامه ریزی برای پرتاب هزاران ماهواره هستند. ”سرینات راویچندران ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Agnikul Cosmos ، قبلاً به ET گفته بود.

هند برای حمایت از صنعت فضایی خود مدل ایالات متحده را در پیش گرفته است. آژانس فضایی ایالات متحده اداره هوانوردی و فضایی ملی (ناسا) به اسپانس ایکس الون ماسک با پشتیبانی فنی برای ساخت موشک اسپیس ایکس کمک کرده بود که امسال حمل انسان به فضا را آغاز کرد.