Jitendra singh: به جای مشاغل دولتی از فرصت های بخش استارتاپ استفاده کنید: MoS Jitendra Singh به جوانان

جیتندرا سینگ، وزیر علوم و فناوری اتحادیه روز جمعه از جوانان خواست تا از فرصت‌ها در بخش استارت‌آپ استفاده کنند و به جای جستجوی مشاغل دولتی، به ایده‌های خود بال بدهند. نخست وزیر نارندرا مودی در تعامل با دانشجویان و کارآفرینان جوان نوپا، اولویت را برای استارت آپ ها قائل شد و گفت که علاقه شخصی به تشویق جوانان در بخش نوظهور دارد.

سینگ در بازدید از نمایشگاه هفته ملی فناوری گفت: همه این ذهن‌های جوان باید پتانسیل عظیم در بخش استارت‌آپ‌ها را درک کنند و به‌جای اینکه به مشاغل دولتی بسنده کنند، باید از فرصت برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها و همچنین ایجاد شغل استفاده کنند. در میدان پراگاتی

او گفت قبل از سال 2014، فقط 350-400 استارت آپ وجود داشت، اما پس از راه اندازی ابتکار استارت آپ هند توسط مودی در سال 2016، تعداد آنها از یک میلیون فراتر رفته است.

MoS با تعداد زیادی از دانش‌آموزان مدرسه‌ای که از نمایشگاه بازدید می‌کردند تعامل کرد و از آن‌ها خواست تا از کارآفرینان مختلف استارت‌آپ که در بخش‌های خاص پیشرفت می‌کنند، راهنمایی بگیرند.

جشن روز ملی فناوری توسط نخست وزیر سابق آتال بیهاری واجپایی در سال 1999 برای قدردانی از دانشمندان، مهندسان و فناوران هندی که برای پیشرفت علمی و فناوری هند تلاش کردند و انجام موفقیت آمیز آزمایش های هسته ای در پوخران در ماه می 1998 را تضمین کردند، آغاز شد.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

جشن هفته ملی فناوری روز پنجشنبه توسط مودی افتتاح شد که در آن 12 وزارتخانه مرکزی طیف گسترده ای از نوآوری های علمی را به نمایش گذاشتند.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.