lendingkart: مدیرعامل Lendingkart می‌گوید سود 120 کرور روپیه در سال مالی 23 را به دست می‌آورد و برای عرضه اولیه سهام آماده می‌شود.

پلتفرم وام دیجیتال برای شرکت‌های کوچک، کوچک و متوسط ​​(MSMEs)، Lendingkart پس از ثبت زیان در سال مالی قبلی، با تلاش شرکت، سود خالص 120 کرور روپیه را در سطح گروه برای سال منتهی به 31 مارس 2023 به دست آورده است. هارشواردان لونیا، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی آن، به ET گفت: یک فهرست عمومی در 24 تا 36 ماه آینده.

در سال مالی 22، شرکت 203 کرور زیان خالص ثبت کرده بود.

برای سال مالی 23، این شرکت همچنین شاهد افزایش درآمد کلی خود به 828 کرور روپیه بود، در حالی که کل پرداخت اعتبار برای وام دهنده MSME 44 درصد رشد کرد و تقریباً 3959 کرور برای سال مالی بود. لونیا افزود، با بازگشت کسب و کار اصلی خود، این شرکت به دنبال راه اندازی کارت اعتباری SME و تمرکز بر محصولات وام شخصی است، حتی اگر به دنبال افزایش سرمایه سهام در سه ماهه آخر سال جاری باشد.

جالب اینجاست که تقریباً 80 درصد از کتاب‌های Lendingkart (یا 3,169 کرور روپیه) در سال مالی 23 از طریق پلتفرم نرم‌افزاری 2gthr که وام‌دهی مشترک و هم‌آزمایی آن را ارائه می‌کند، تولید شده است که در نوامبر 2020 راه‌اندازی کرد و نشان‌دهنده تغییر در مدل‌های وام‌دهی برای فین‌تک‌های اعتباری هند است.

“من فکر می کنم که colending بسیار خوب حل و فصل شده و تثبیت شده است. 80 درصد از پرتفوی ما وام بخش اولویت دارد، بنابراین ما بسیاری از بانک‌ها و شرکای مالی خود را برای ایجاد سبد سهام خود داریم. او گفت که تقریباً 75 تا 80 درصد از پرتفوی ما نیز تحت پوشش طرح های تضمینی دولت مرکزی قرار می گیرد.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.