Mirae Asset mf: صندوق سرمایه گذاری مشترک Mirae Asset ETF نقره ای دارایی Mirae را راه اندازی کرد

صندوق سرمایه گذاری مشترک Mirae Asset از راه اندازی ETF Mirae Asset Silver، یک طرح باز که قیمت داخلی نقره را تکرار/ردیابی می کند، خبر داده است.

پیشنهاد صندوق جدید (NFO) این طرح باز است و در تاریخ 6 ژوئن برای اشتراک بسته می‌شود. طرح برای فروش و بازخرید مداوم در 12 ژوئن بازگشایی می‌شود.

درج واحدهای ETF در بورس اوراق بهادار یعنی BSE & NSE ظرف مدت پنج روز از تاریخ تخصیص انجام خواهد شد.

Mirae Asset Silver ETF توسط Ritesh Patel مدیریت خواهد شد. در طول NFO، یک سرمایه گذار می تواند حداقل 5000 روپیه و پس از آن در مضرب Re 1 سرمایه گذاری کند.

برای مقابله با حرکات نامطلوب در یک دارایی یا طبقات دارایی خاص، سرمایه‌گذاران می‌توانند با ترکیب سرمایه‌گذاری‌های جایگزین مانند کالاها، به تنوع مؤثر در پرتفوی خود دست یابند. صندوق سرمایه گذاری اعلام کرد، در هند، سرمایه گذاری در ETF طلا و نقره دو استراتژی سرمایه گذاری برجسته برای به دست آوردن در معرض دید در بخش کالاها بدون نیاز به تجارت کالاها یا مشتقات است.

این ETF ها به سرمایه گذاران این فرصت را می دهند که به جای سرمایه گذاری در طلا و نقره فیزیکی، روی فلزات گرانبها در قالب دیجیتال سرمایه گذاری کنند. در بیانیه مطبوعاتی آمده است: به درجات مختلف، هم طلا و هم نقره ممکن است در یک رکود اقتصادی یا بازار بالقوه و همچنین در دوره های مداوم تورم رو به افزایش، پوششی ایجاد کنند.

دارایی تحت مدیریت (AUM) ETFهای مبتنی بر کالا در 3 سال گذشته افزایش یافته است و AUM با نرخ CAGR 35 درصدی از 10081 کرور به 24718 کرور روپیه افزایش یافته است. با اجازه هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) به نقره مبتنی بر ETF، 8 ETF مبتنی بر نقره توسط Mutual Fund Houses در سال 2022 راه اندازی شد که اکنون دارایی هایی به ارزش 1785 کرور روپیه را مدیریت می کنند. منبع: داده های AMFI و Ace MF در 30 آوریل 2023. چرا باید در Silver ETF سرمایه گذاری کرد:

  • نقره به عنوان پوششی در برابر تورم و افزایش حرکت دلار عمل می کند، همچنین برخلاف طلا، نقره در کاربردهای صنعتی کاربرد قابل توجهی دارد.
  • روندهای مختلفی وجود دارد که تقاضا برای نقره را افزایش می دهد، از جمله رشد لوازم الکترونیکی مصرفی، سرمایه گذاری در زیرساخت های 5G و افزایش استفاده از نقره در اقتصاد سبز – به ویژه در پانل های فتوولتائیک خورشیدی (PV).
  • در 5 سال گذشته، نقره بازدهی 13.1% در مقابل 12.3% توسط Nifty 50 Index و 13.0% توسط Gold (در 30 آوریل 2023) داشته است.
  • ETF یک گزینه نسبتا کم هزینه و آسان برای قرار گرفتن در معرض نقره است، زیرا راحتی خرید و فروش در بورس ها را مانند سهام فراهم می کند.
  • در دو سال گذشته یعنی سال‌های 2021 و 2022، تقاضا برای نقره از عرضه فراتر رفته است، اما به دلیل سایر عوامل کلان، قیمت تغییر قابل توجهی نداشته است. سرد شدن عوامل باعث جلب توجه به کسری عرضه خواهد شد.

سیذارت سریواستاوا، رئیس محصول ETF، صندوق سرمایه گذاری مشترک Mirae Asset، گفت: «نقره به طور گسترده در مواقع آشفتگی اقتصادی به عنوان یک محافظ نسبتاً مناسب در برابر دلار در نظر گرفته می شود، درست مانند طلا. علاوه بر این عوامل، قیمت نقره به دلیل استفاده روزافزون از آن در محیط‌های صنعتی که اکنون تقریباً نیمی از تقاضای سالانه نقره را تشکیل می‌دهد، حمایت شده است. این عوامل نقره را به یک دارایی بسیار قانع‌کننده تبدیل می‌کند که چه از دیدگاه بلندمدت و چه برای تخصیص تاکتیکی بر اساس شاخص‌های فنی مختلف، در سبد سرمایه‌گذاران گنجانده می‌شود.

Mirae Asset Silver ETF بر اساس قیمت نقره داخلی بر اساس قیمت ثابت روزانه نقره انجمن بازار شمش لندن (LBMA) محک خواهد شد.