MSME: راه اندازی و M&A MSME باید ظرف 15-60 روز پاک شود

هند روز سه‌شنبه قوانین مربوط به تایید ادغام و ادغام (M&A) در فضای راه‌اندازی را اصلاح کرد تا این فرآیند سریع‌تر و ساده‌تر شود.

وزارت امور شرکت (MCA) اعلام کرد که M&A در بخش‌های استارت‌آپ و MSME اکنون می‌توانند طی 15 روز تاییدیه را تضمین کنند که حداکثر تا 60 روز می‌رسد.

این حرکت به عنوان یک تقویت بزرگ برای بخش استارتاپی تلقی می شود که در چند وقت اخیر شاهد افزایش تجدید ساختار شرکتی بوده است.

g3

MCA حداکثر 60 روز را برای تأیید ادغام/ادغام یا ارائه نظرات خود در برابر مرجع قضاوت کننده در مورد هرگونه اعتراض دریافتی تعیین کرده است. عدم انجام این کار در مهلت مقرر به منزله تاییدیه تلقی خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه، در صورتی که ظرف مدت 30 روز از سوی اداره ثبت شرکت ها و مدیران تصفیه رسمی و به نفع عموم یا طلبکاران شرکت ها باشد، وزارتخانه می تواند ادغام یا ادغام شرکت ها را تایید کند. ظرف 15 روز

طبق یک اطلاعیه رسمی، قوانین بازنگری شده شرکت ها (سازش، ترتیبات و ادغام) از 15 ژوئن اجرایی می شود.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


در حال حاضر، هیچ چارچوب زمانی مشخصی برای تایید از طرف RoC یا مدیران تصفیه رسمی وجود ندارد. علاوه بر این، در مواردی که ایرادات RoC و مدیران تصفیه رسمی ناپایدار تشخیص داده شود و دولت ادغام یا ادغام را به نفع عمومی بداند، می‌تواند طی 60 روز حکم تأییدیه ادغام یا ادغام را صادر کند. دولت تشخیص می دهد که این پرونده به نفع عمومی نیست، باید آن را به دادگاه ملی حقوق شرکت ها (NCLT) منتقل کند و اعتراضات یا پیشنهادات خود را در این زمینه بیان کند.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.