Navneet Munot به عنوان مدیرعامل به صندوق سرمایه گذاری مشترک HDFC بپیوندد

مدیر فصلی صندوق Navneet Munot قرار است به صندوق سرمایه گذاری HDFC – دومین مدیر دارایی بزرگ کشور که 3.75 لور کرور دلار سرمایه گذار را اداره می کند – به عنوان مدیر عامل و مدیر ارشد اجرایی آن بپیوندد. مونوت ، مدیر ارشد سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری مشترک SBI ، پس از بازنشستگی میلیند بارو ، رئیس با سابقه کار صندوق ، در ژانویه زمام امور شرکت ذکر شده را به دست خواهد گرفت.

بر اساس افشای بورس اوراق بهادار ، تصمیم برای انتصاب وی به عنوان MD و مدیرعامل در جلسه هیئت مدیره صندوق سرمایه گذاری HDFC روز دوشنبه گرفته شد. SBI Mutual – بزرگترین خانه صندوق کشور با دارایی های تحت مدیریت (AUM) 4.2 لور کرور روپیه – هنوز جایگزینی مونوت را اعلام نکرده است.

تقاطع Munot از مدیریت صندوق به دفتر گوشه و کنار پس از تقریباً دو دهه مدیریت سرمایه سرمایه گذاران انجام می شود. او 12 سال CIO SBI Mutual بوده است ، زمانی که خانه صندوق به جایگاه بزرگترین دارایی کشور رسید.

قبل از SBI متقابل ، او مدیر صندوق در مدیریت دارایی مورگان استنلی و درآمد ثابت CIO در صندوق سرمایه گذاری مشترک Birla Sun Life بود. Munot به لیست CIO ها مانند Nilesh Shah صندوق سرمایه گذاری مشترک Kotak و A Balasubramanian صندوق سرمایه گذاری مشترک Aditya Birla که به سمت مدیرعاملی می پیوندد.

منابع گفتند که بسته پرداختی مونوت در HDFC Mutual مشابه آنچه بارو ترسیم می کند خواهد بود. همانطور که در تاریخ 31 مارس ، کل حقوق بارو 6.45 کرور روپیه بود و 10.4 لک سهام در اختیار داشت که با توجه به قیمت بسته شدن HDFC AMC در روز جمعه ، حدود 255 کرور ارزش داشت. آخرین پاداش مونوت در SBI Mutual مشخص نشد ، اگرچه مقامات این صنعت گفتند که این مبلغ حدود 5 کرور است.

“حقوق به علاوه گزینه های سهام یک جذابیت بزرگ برای سمت مدیر عامل HDFC AMC است ، اما برای Navneet Munot ، حرکت از CIO بزرگترین صندوق به مدیر عامل دومین صندوق بزرگ بسیار منطقی است زیرا او هرگز نبوده است مدیر عامل یک SBI متقابل ، “مدیر عامل یک صندوق سرمایه گذاری بزرگ گفت. پست مدیر عامل در SBI Mutual فقط برای افسران ارشد بانک که از سمت خود در شرکت تابعه مستقر هستند ، آزاد است.

مقامات صنعت گفتند ، در HDFC Mutual ، مونوت می تواند یک کار سخت را پیدا کند تا پاهای خود را به عنوان یک تازه وارد در گروه پیدا کند. پیشکسوت CIO صندوق سرمایه گذاری HDFC Prashant Jain ، که چهره عمومی خانه صندوق است ، از سال 2003 در این شرکت بوده است.

یک مقام ارشد صنعت صندوق سرمایه گذاری مشترک گفت: Navneet Munot باید فضای خود را در میان کلاهبرداران بزرگ تصدی شده پیدا کند. “این آسان نخواهد بود اما قسمت خوب این است که او مدیریت صندوق را می فهمد و سرش را خوب روی دوش خود دارد.”