NewTap Technologies: NewTap Technologies کونال شاه در حال مذاکره برای جمع آوری 50 تا 70 میلیون دلار برای تقویت تجارت وام است.

حداقل سه منبع به ETtech گفتند که Cred تحت حمایت کونال شاه در حال تقویت بازی اعتباری خود است زیرا به دنبال افزایش سرمایه جداگانه برای شرکت مالی غیربانکی خود (NBFC) NewTap Technologies است. NewTap Technologies که در سال 2021 توسط شاه ادغام شد، در مورد جمع آوری 50 تا 70 میلیون دلار بحث کرده است، زیرا به نظر می رسد مشارکت و قرار گرفتن در معرض اعتبار خود را به پایگاه کاربران Cred افزایش دهد.

منابع افزودند که در حال حاضر، Cred مالک 20 درصد سهام در NewTap Technologies است و بقیه متعلق به خود شاه است.

منابع افزودند که شاه در مورد تامین وجوه سرمایه گذاران موجود Cred از جمله Sequoia Capital و صندوق مستقل GIC سنگاپور که ارزش واحد NBFC را تقریباً 250 میلیون دلار خواهد داشت، بحث کرده است. سکویا یکی از حامیان اولیه Cred است، در حالی که GIC سال گذشته 617 کرور روپیه (حدود 80 میلیون دلار) بودجه را در شرکت فین‌تک رهبری کرد که ترکیبی از افزایش اولیه و ثانویه بود.

در نوامبر 2021، ETtech برای اولین بار گزارش داد که شاه از طریق NewTap Technologies Parfait Finance & Investment را خریداری کرده است، که یک بانک رزرو هند (RBI) است که NBFC ثبت شده است. شاه به همراه برادرش روهان شاه نارش به عنوان مدیران NewTap Technologies نام می برند.

افراد آگاه از تفکر Cred گفتند که ایده القای سرمایه سهام ایجاد اعتماد نسبت به نهاد NBFC و افزایش سرمایه بدهی برای حفظ نسبت حقوق صاحبان سهام به بدهی، مانند سایر مشاغل NBFC بود. Cred برای محصول رابط پرداخت یکپارچه (UPI) خود قدم گذاشته است، زیرا به دنبال بهبود تعامل کاربر در پلتفرم خود است. اولین بار UPI را در اکتبر 2022 روی پلتفرم خود راه اندازی کرد.

حرکت تزریق به خوبی زمان‌بندی شده است، یعنی زمانی که رگولاتور سیگنال سبزی را برای عملیات خطوط اعتباری از پیش تحریم شده در بانک‌ها از طریق UPI داده است.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


“Cred به دنبال تزریق سهام برای تجارت NBFC خود است. در حالی که پس از دستورالعمل‌های وام‌دهی دیجیتال در سال گذشته مشخص است که فین‌تک‌ها باید تنظیم شوند، از آنجایی که اکثر بازیکنان می‌خواهند از واحدهای NBFC خود شروع به وام‌دهی کنند و کاهش دهند، اقدامات بیشتری در حال انجام است. وابستگی به مشارکت ها وام های مشترک و وام های مستقیم از کتاب: این ترکیبی از هر دو برای NBFC های فین تک خواهد بود. همچنین، با باز شدن UPI به روی خطوط اعتباری، دروازه ها را برای وام های دیجیتال باز می کند. صنعت منتظر است یکی از افرادی که در بالا از برنامه‌های Cred مطلع بودند، گفت: دستور رگولاتور برای باز شدن NBFCها نیز وجود دارد. Cred تا زمان انتشار روز دوشنبه به سوالات ET پاسخ نداد. در حال حاضر، Parfait Finance and Investments به پیشنهاد خرید-اکنون-پرداخت بعداً Cred، Cred Flash، که اوایل فوریه امسال برای کاربران منتخب راه اندازی شد، قدرت می دهد. از دیگر محصولات اعتباری آن می‌توان به Cred Cash اشاره کرد که از طریق آن وام‌های شخصی را مستقیماً به حساب‌های بانکی آن‌ها به کاربرانش می‌دهد.

نشریه آنلاین The Arc برای اولین بار در روز دوشنبه بعد از ظهر داستان را در مورد تزریق سهام نیوتپ منتشر کرد.

Cred همچنین یک محصول وام و سرمایه گذاری همتا به همتا (P2P) به نام Cred Mint را با مشارکت P2P NBFC LiquiLoans اجرا می کند. از طریق Cred Mint، کاربران می توانند به سایر کاربران Cred وام بدهند و تا 9 درصد سود دریافت کنند. این شرکت فین‌تک همچنین در سپتامبر سال گذشته 10 میلیون دلار در LiquiLoans برای 5 تا 6 درصد از سهام سرمایه‌گذاری کرده بود و ارزش P2P NBFC را 200 میلیون دلار اعلام کرد.

اخبار در مورد NewTap تقویت‌کننده Cred در زمانی منتشر می‌شود که چندین فین‌تک تلاش کرده‌اند تا کسب‌وکارهای وام دهی خود را ایجاد کنند. هفته گذشته، ETtech به طور انحصاری گزارش داد که استارت‌آپ نئوبانکینگ Jupiter مجوز NBFC) را از بانک رزرو هند (RBI) دریافت کرده است، توسعه‌ای که به آن کمک می‌کند اعتبار از حساب‌های خود جمع کند. جیتندرا گوپتا، بنیانگذار Amica Financial Technologies Ltd. مستقر در بنگالورو که این استارت آپ را اداره می کند، به ET گفت که Sequoia و Tiger Global-Jupiter در نظر دارد کسب و کار وام دهی را با حدود 100 کرور روپیه سرمایه گذاری کند و 100 کرور روپیه دیگر بدهی ایجاد کند. برای تأمین مالی عملیات اعتباری NBFC. هدف آن پرداخت سالانه 600 تا 700 کرور روپیه به صورت وام های شخصی کوتاه مدت و میان مدت است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.