oyo: Fitch چشم انداز IDR های Oyo را از ثبات به مثبت تغییر می دهد

oyo: Fitch چشم انداز IDR های Oyo را از ثبات به مثبت تغییر می دهد

Fitch Ratings روز چهارشنبه اعلام کرد که دورنمای رتبه‌بندی بلندمدت پیش‌فرض (IDR) صادرکننده ارزهای خارجی و داخلی (Oyo’s) شرکت هندی Oravel Stays Limited را از ثبات به مثبت تغییر داده است، در حالی که رتبه‌بندی در ‘B-‘ تأیید شده است.

فیچ اعلام کرد که امتیاز تسهیلات وام مدت دار تضمین شده ارشد ۶۶۰ میلیون دلاری موعد سال ۲۰۲۶ را که توسط شرکت تابعه Oyo با مالکیت کامل اویو، Oravel Stays Singapore Pte Limited صادر شده است را در «B-» تایید کرده است.

رتبه بازیابی ‘RR4’ است. مدت تسهیلات وام بدون قید و شرط و غیرقابل برگشت توسط Oyo و شرکت های تابعه خاص در گروه تضمین می شود. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: این ضمانت 121 درصد از اصل معوق یا حداکثر 800 میلیون دلار را پوشش می دهد و ما ضمانت را کامل و شایسته می دانیم.

فیچ گفت که بازبینی چشم انداز دیدگاه او را منعکس می کند که Oyo در مسیر ایجاد EBITDA مثبت و جریان نقدی از عملیات (CFO) به طور پایدار است.

این به دنبال EBITDA مثبت در هر سه ماهه سال مالی منتهی به مارس 2023 (سال مالی 23) است.

فیچ اعلام کرد که انتظار رشد قابل توجهی در EBITDA خود در سال مالی 24 دارد که منجر به بهبود مستمر تقاضا در صنعت سفر و گردشگری، حاشیه سود ناخالص پایدار شرکت و کاهش هزینه های عملیاتی می شود.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

oyo: Fitch چشم انداز IDR های Oyo را از ثبات به مثبت تغییر می دهد


فیچ در بیانیه ای اعلام کرد: «ما انتظار داریم که Oyo در سال مالی 24، EBITDA و CFO مثبتی را پیش از پیش بینی قبلی فیچ ارائه کند، که منجر به کاهش بیشتر هزینه های عملیاتی نسبت به آنچه ما می شد، بود». این با وجود رشد ضعیف‌تر از حد انتظار در ارزش رزرو ناخالص (GBV) در سال مالی 23 است، زیرا افزایش GBV در هر ویترین در میان بهبود سطح اشغال و افزایش تعداد ویترین خانه‌ها با کاهش تعداد شرکای فروشگاه هتل Oyo جبران شد. فیچ اضافه کرد.

فیچ اعلام کرد که انتظار دارد بهبود مستمر تقاضا در صنعت باعث رشد بیش از 20 درصدی درآمد شود. همچنین انتظار دارد که اهرم عملیاتی Oyo از کاهش مستمر هزینه ها و ایجاد حاشیه سود تک رقمی بالای EBITDA در سال مالی 24 بهره مند شود.

فیچ انتظار دارد شرایط صنعت سفر و گردشگری در بازارهای پایانی کلیدی Oyo در سال مالی 24، به دنبال بهبود قوی در سال مالی 23 از تقاضای متوقف شده برای سفرهای تفریحی پس از کاهش محدودیت‌های کووید-19، همچنان بهبود یابد.

صنعت هتلداری هند با افزایش 73 درصدی تعداد مسافران ترافیک هوایی در سال مالی 23 شاهد بهبود نرخ اشغال بود. ورود گردشگران خارجی نیز از 1.5 میلیون در سال 2021 به 6.2 میلیون در سال 2022 افزایش یافته است، البته هنوز بسیار پایین تر از سطح قبل از همه گیری است.

Oyo در سال مالی 23 با بهبود سفرهای تفریحی، علیرغم بحران هزینه زندگی و کاهش درآمد قابل تصرف در منطقه، تعداد ویترین ها و GBV در هر ویترین را در کسب و کار خانه های اروپایی خود افزایش داد. فیچ اعلام کرد: “ما انتظار داریم این بهبود در تعطیلات تابستانی آینده ادامه یابد و با بهبود سفرهای تجاری که در ابتدا با سرعت کمتری افزایش یافت، حمایت بیشتری شود.”

فیچ اعلام کرد که نقدینگی نامحدود Oyo در FYE23 برای تأمین کسری جریان نقدی آزاد برآورد شده توسط Fitch در حدود 7 میلیون دلار و بازپرداخت بدهی سالانه حدود 6 میلیون دلار در سال مالی 24 کافی به نظر می رسد.

“با این حال، نقدینگی بیشتر از آنچه ما انتظار داریم می تواند نقدینگی Oyo را تضعیف کند. هرگونه نکول احتمالی بدهی معوق در یکی از نهادهای سهامداری Oyo متعلق به موسس ممکن است یک خطر اعتباری باشد و بر عملیات Oyo تاثیر بگذارد، و ما این را به عنوان یک ریسک رویداد در نظر می گیریم.” فیچ اعلام کرد.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.