oyo: H World Group 19٪ از کل سهام خود در Oyo را در بازار خصوصی می فروشد، بازده 500٪

افراد آشنا به ET گفتند که H World Group Limited، که قبلا به نام China Lodging شناخته می شد، یک کرور سهام در Oyo (Oravel Stays Limited) را به مجموعه ای از دفاتر خانوادگی مستقر در امارات متحده عربی و سرمایه گذاران نهادی در یک سری معاملات فروخته است.

این به معنای فروش 0.15 درصد از سهام گروه H World به صورت کاملاً رقیق است. قبل از فروش سهام، H World Group 0.78 درصد از سهام Oyo را از طریق یکی از شرکت های تابعه خود در اختیار داشت.

بنابراین رقت فعلی یک پنجم ذخیره آن در Oyo را تشکیل می دهد.

افراد ذکر شده در بالا گفتند، این تراکنش‌ها که عمدتاً در طول سال 2022 در چند بخش انجام شد، درآمدی بالغ بر 75 کرور برای گروه جهانی H کسب کرده است.

خروج جزئی H World Group به بازدهی 500 درصدی از فروش سهام و ارزش باقیمانده سهام آنها بیش از 300 کرور است.

این به معنای ارزش گذاری 6.6 میلیارد دلاری برای تک شاخ فناوری مهمان نوازی است که تلاش کرده است در بورس های هند عرضه شود. آخرین معامله گزارش شده از سهام Oyo در بازار ثانویه در اکتبر سال گذشته بود که در آن برخی از دفاتر خانوادگی سهام این شرکت را به ارزش 6.6 میلیارد دلار خریداری کردند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


این نشان می‌دهد که ارزش شرکت علی‌رغم بهبود عملکرد تجاری در محیطی که بررسی دقیق‌تر چند برابر ارزش‌گذاری راه‌اندازی است، افزایش نیافته است. پس از این معامله، H World Group با 0.63 درصد سهام Oyo باقی خواهد ماند.

منابع آگاه به این موضوع از افشای نام خریداران مستقر در امارات خودداری کردند، اما گفتند که از زمان ثبت مجدد DRHP خود در SEBI در مارس 2023، “علاقه بیشتر” به Oyo در بازارهای ثانویه وجود داشته است.

اویو از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کرد.

نزدک فهرست شده H World Group در سال 2017 سهام Oyo را به قیمت 10 میلیون دلار به ارزش 850 تا 900 میلیون دلار خریداری کرد.

این یک دور مالی 250 میلیون دلاری به رهبری SoftBank Vision Fund بود.

طبق وب سایت خود، تا 30 ژوئن 2022، H World Group دارای 8176 هتل با 773،898 اتاق در 17 کشور جهان است. برندهای H World عبارتند از Hi Inn، Elan Hotel، HanTing Hotel، JI Hotel، Starway Hotel، Orange Hotel و Steigenberger Hotels & Resorts. H World حقوق به‌عنوان حق امتیاز اصلی برای Mercure، Ibis، و Ibis Styles و حقوق توسعه مشترک برای Grand Mercure و Novotel در منطقه پان چین را دارد.

اخیراً، مؤسسه رتبه‌بندی جهانی Moody’s (سرویس سرمایه‌گذاران مودیز) اعلام کرد که انتظار دارد Oyo برای سال مالی منتهی به 2024 EBITDA را در یک سال تمام مثبت کند. Moody’s در گزارش خود گفت که Oyo حدود 50 تا 55 میلیون دلار EBITDA درآمد مالی خواهد داشت. 2024.

در ماه مارس، Oyo DRHP خود را با رگولاتور بازار سهام Sebi تحت مسیری که اخیراً معرفی شده است، مجدداً ثبت کرد. یک منبع نزدیک به شرکت در آن زمان گفته بود که این شرکت “اندازه انتشار را بر اساس شرایط بازار، بین 400 تا 600 میلیون دلار تنظیم خواهد کرد، که اکنون همه آنها یک انتشار اولیه خواهند بود، تا بیشتر هزینه ها را بازپرداخت کنند. بدهی آن.»

اویو در سپتامبر 2021 اسناد اولیه ای را برای عرضه اولیه سهام 8430 کرور روپیه به Sebi ارسال کرده بود.

پس از آن که یک تالار شهر کارمند در ماه مارس که در آن، Ritesh Agarwal، بنیانگذار Oyo، در مورد بهبود کلی در جریان نقدی و کاهش تدریجی اتکا به منابع خارجی صحبت کرد، اندازه این موضوع کاهش یافت.

او گفته بود که شرکت دارای موجودی نقدی 2700 کرور روپیه است و امیدوار است که شرکت در نهایت مقدار بسیار کمی از آن را برای عملیات موجود مصرف کند.

این شرکت اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد با اضافه کردن تقریباً 1800 هتل، تعداد هتل های ممتاز مانند Townhouse، Collection O و Capital O در هند را در سال 2023 دو برابر کند. کسب و کار این شرکت در بریتانیا در نظر دارد در سال 2023 بیش از 50 ملک را با تمرکز بر شهرهایی مانند لندن و بیرمنگام به مجموعه بریتانیا اضافه کند. اویو بیش از 150 هتل در سراسر بریتانیا دارد.

این شرکت همچنین قصد دارد در سال 2023 بیش از 100 هتل در ایالات متحده اضافه کند.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. برای دریافت جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود، در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید.