paytm: Paytm با ارسال IAMAI به پانل قانون رقابت دیجیتال مخالف است

منابع متعدد به ET گفتند که شرکت پرداخت دیجیتال Paytm که از منتقدان شرکت های فناوری بزرگ مانند گوگل بوده است، به طور رسمی با ارائه نهایی انجمن اینترنت و موبایل هند به کمیته قانون رقابت دیجیتال (CDCL) مخالفت کرده است.

در یادداشتی رسمی به CDCL، انجمن اینترنت و موبایل هند (IAMAI) گفته است که شرکت عضو Paytm “نظرات متفاوتی با نظرات بیان شده در این ارسال دارد”.

بنیانگذار یک استارت آپ اینترنتی هندی به ET گفت: «استارت آپ های هندی دیگری نیز وجود دارند که موضع مخالفی در مورد دیدگاه های IAMAI در مورد قانون رقابت برای شرکت های دیجیتال اتخاذ کرده اند. IAMAI باید بیرون بیاید و بگوید چه شرکت هایی غیر از گوگل، متا و غیره از این دیدگاه ها حمایت می کنند.

ET در 13 مه گزارش داده بود که سازمان صنعت اینترنت IAMAI نظرات خود را به CDCL در مخالفت با تجویز مقررات قبلی برای شرکت‌های دیجیتال ارائه کرده است و گفته است که اقدامات پیش‌قدم «ممکن است رشد نه تنها بازار مورد نظر بلکه رشد دیجیتال را محدود کند. اقتصاد در کل».

IAMAI استدلال کرده است که مناسب بودن مقررات قبلی در قانون رقابت دیجیتال پیشنهادی ممکن است پس از تأثیر آنها بر سرمایه گذاری، نوآوری، تنوع مدل کسب و کار و رفاه مصرف کننده ارزیابی شود. پیش از آن به «قبل از رویداد» اشاره دارد.

در 6 فوریه، وزارت امور شرکت ها CDCL را تشکیل داده بود تا بررسی کند که آیا یک قانون رقابت دیجیتال جداگانه مورد نیاز است یا خیر و یک قانون رقابت دیجیتال را پیش نویس کند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


درخواست ایمیل ET ارسال شده به Paytm بی پاسخ ماند. رئیس IAMAI Subho Ray به درخواست نظر پاسخ نداد. Paytm همچنین بخشی از Alliance of Digital India Foundation (ADIF)، یک نهاد صنعتی است که استارت آپ های هندی را نمایندگی می کند و با اجرای سیستم صورتحساب خرید درون برنامه ای جدید گوگل مخالف است. . در سال 2020، گوگل برنامه Paytm را به دلیل نقض خط‌مشی‌های خود از فروشگاه Play حذف کرد، اما بعداً آن را بازیابی کرد.

مخالفت شرکت فین‌تک با دیدگاه‌های IAMAI در زمانی است که استارت‌آپ‌های هندی گروه لابی اینترنتی را به طرفداری از پلتفرم‌های Big Tech متهم کرده‌اند که مدیران ارشد آن در حال حاضر شورای اجرایی بدنه اینترنتی را رهبری می‌کنند.

پس زمینه

ET در 30 آوریل گزارش داده بود که استارت آپ های هندی با پیش نویس نظرات تهیه شده توسط IAMAI برای ارائه به CDCL مخالف هستند. پیش نویس یادداشت همچنین نگرانی هایی را در مورد توصیه های ارائه شده توسط کمیته دائمی امور مالی پارلمان در مورد تنظیم سیستم عامل های فناوری بزرگ ابراز کرده بود.

قابل توجه است که IAMAI در ارسال نهایی خود اظهارات خود را در برابر توصیه‌های پانل مجلس کنار گذاشت.

در 2 مه، ET گزارش داده بود که به دنبال بحث و جدل بر سر اعضای IAMAI که ادعا می‌کردند منافع فناوری بزرگ را پیش می‌برد، رئیس این صنعت به اعضای آن نامه نوشت که “اکثریت قاطع” گروه با قانون رقابت جداگانه برای دیجیتال مخالف هستند. شرکت ها

اعضای IAMAI شامل شرکت هایی مانند گوگل، متا و مایکروسافت، علاوه بر شرکت های فناوری هندی مانند Paytm، Ola، PhonePe، Unacademy و Byju’s هستند.

IAMAI اخیراً از نظرسنجی برای انتخاب شورای حاکمیتی 24 نفره برای دوره 2023-2025 خبر داد و انتظار می‌رود که بنیانگذاران استارت‌آپ‌های هندی برای کسب مقام‌های برتر رقابت کنند.

اوایل این هفته در بیانیه‌ای اعلام کرد که 83 عضو این گروه در انتخابات شرکت خواهند کرد که انتظار می‌رود نتایج آن تا پایان این ماه اعلام شود.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.