PharmEasy: به نظر می رسد TPG 7٪ سهام Pharmeasy parent API Holdings را به دست آورد

شرکت سرمایه گذاری خصوصی TPG مستقر در ایالات متحده در تلاش است 7٪ سهام شرکت مادر داروسازی آنلاین بمبی با نام اصلی Paremeasy را بدست آورد ، درست همانطور که رقابت با ورود غول هایی مانند Reliance Industries ، Tata Group و Amazon افزایش می یابد. .

TPG مقرراتی نشان داد که TPG برای انجام سرمایه گذاری پیشنهادی در API Holdings ، نهاد اصلی Pharmeasy ، یک وسیله نقلیه مخصوص در سنگاپور گنجانیده است که دو طرف برای آن مجوز کمیسیون رقابت هند را درخواست کرده اند.

“API Holdings از این بودجه برای تعمیق شبکه توزیع خود در سراسر هند و ساخت اولین محصولات نوآورانه فناوری برای اتصال کل اکوسیستم و دسترسی ارزان قیمت به مراقبت های بهداشتی در سراسر هند استفاده خواهد کرد”. ارزش معامله پیشنهادی در پرونده اعلام نشده است.

تماس ها و پیام ها به دارمایل شت ، بنیانگذار Pharmeasy ، تا زمان مطبوعات روز چهارشنبه بی پاسخ ماند.

ET در ماه اکتبر گزارش داده بود که Pharmeasy در حال مذاکره با TPG و فناوری آفریقای جنوبی و مجتمع رسانه ای Naspers برای جمع آوری 100 میلیون دلار از هر یک از دو سرمایه گذار ، با ارزیابی پیش از 1.2 میلیارد دلار است.

روزنامه نتوانست ارزش دقیق معامله یا ارزیابی API Holdings که در آن سرمایه گذاری می شود را تعیین کند.

API Holdings نیز همان نهادی است که به CCI اجازه داده شده است 100٪ سهام داروخانه الکترونیکی مستقر در بنگالورو Medlife را بدست آورد. این معامله به سهامداران Medlife اعطا می کند که عمدتا شامل اعتماد خانوادگی Tushar Kumar بنیانگذار Medlife است که 19.95٪ سهام واحد ادغام شده است.

منابعی به ET گفته بودند که ارزیابی واحد تجاری در حدود 1.2 میلیارد دلار خواهد بود و ارزش سهام سهامداران Medlife در حدود 240 میلیون دلار ارزیابی شده است. PharmEasy با بسته شدن دور تأمین هزینه 220 میلیون دلاری به رهبری Temasek سنگاپور در نوامبر سال گذشته ، حدود 700 میلیون دلار ارزش داشت.

سرمایه گذاری پیشنهادی TPG در Pharmeasy در حالی انجام می شود که آمازون در تلاش است تا 100 میلیون دلار در داروخانه آپولو ، بزرگترین داروخانه مارک دار در کشور سرمایه گذاری کند ، ET روز چهارشنبه گزارش داد. اگر این توافق نتیجه ای در بر داشته باشد ، می تواند به آمازون اجازه دسترسی به بیش از 3700 داروخانه آفلاین را از آنجا برساند که می تواند داروهای تجویز شده را به مشتریان تحویل دهد.

در ماه آگوست ، Reliance Retail 620 کرور روپیه در داروخانه الکترونیکی مستقر در چنای Netmeds سرمایه گذاری کرد و به آن 60٪ سهام این شرکت را داد.

گروه تاتا در حال مذاکره با 1mg player داروسازی الکترونیکی برای به دست آوردن اکثر سهام است. این معامله یکی از بسیاری از سرمایه گذاری ها و مشارکت هایی است که تاتا درصدد است با شرکت های تجارت الکترونیک عصر جدید به منظور مقیاس گذاری حضور دیجیتالی خود اقدام کند.

TPG و API Holdings در پرونده خود به CCI اطلاع دادند که هیچگونه همخوانی افقی شناخته شده ای بین دو طرف وجود ندارد. آنها گفتند كه فقط رابطه عمودي محدودي بين بيمارستاني كه TPG در آن سرمايه گذاري كرده است و Medlife و هم پوشاني عمودي بالقوه در عمده فروشي و توزيع داروها بين API Holdings و بيمارستان هايي كه TPG در آنها سرمايه گذاري كرده است وجود دارد.