Pharmeasy: سرمایه گذار آمریکایی یانوس هندرسون ارزش فارم ایزی را به نصف کاهش داد و به 2.8 میلیارد دلار رساند.

شرکت مادر داروخانه آنلاین PharmEasy مستقر در بمبئی، API Holdings، شاهد کاهش ارزش‌گذاری دیگری بوده است – این بار توسط صندوق‌هایی که توسط شرکت مدیریت دارایی جهانی Janus Henderson اداره می‌شود، پرونده‌های نظارتی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نشان داد.

سرمایه‌گذار جهانی که در سپتامبر 2021 سهامی را در فارم‌زی انتخاب کرد، ارزش سهام خود را در این شرکت به نصف کاهش داده است که به ارزش تقریبی 2.8 میلیارد دلار در 31 دسامبر 2022 تبدیل می‌شود.

پرونده ها در ماه گذشته انجام شد.

ET پیشتر گزارش داده بود که وجوهی که توسط Neuberger Berman، یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری مستقر در نیویورک اداره می شود، ارزش فارم ایزی را تا 28 فوریه 21 درصد کاهش داده و به 4.4 میلیارد دلار در مقایسه با آخرین ارزشیابی جمع آوری سرمایه آن، کاهش داده است.

نشانه‌گذاری‌های اخیر فناوری توسط سرمایه‌گذاران_14 May_Graphic_ETTECHETtech

طبق گزارش ET، شرکت‌های اینترنتی برتر مانند شرکت edtech Byju’s، شرکت تحویل مواد غذایی و مواد غذایی Swiggy، fintech Pine Labs، شرکت سواری Ola و دیگران، سرمایه‌گذاران مربوطه خود را در حال تصحیح ارزش‌گذاری در این شرکت‌ها مشاهده کرده‌اند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

ارزش داروخانه تحت حمایت Temasek زمانی که آخرین دور مالی خود را در اکتبر 2021 به مبلغ 350 میلیون دلار بسته بود، 5.6 میلیارد دلار بود که سرمایه گذاری از سوی Amansa Capital سنگاپور، ApaH Capital با پشتوانه Blackstone، Janus Henderson و دیگران انجام شد.

PharmEasy، که در سال 2021 بیش از 1 میلیارد دلار، از جمله بدهی های مخاطره آمیز، جمع آوری کرد، شاهد رشد چندین برابری ارزش گذاری آن به 5.6 میلیارد دلار بود که از 1.5 میلیارد دلار در آوریل 2021 افزایش یافت. اتفاقا، Neuberger Berman همچنین ارزش شرکت فین تک Pine Labs را در خود کاهش داد. کتاب با 38٪ – تا 28 فوریه 2023 – به 3.1 میلیارد دلار.

یک پرسش ایمیل ارسال شده به PharmEasy تا زمان انتشار بی پاسخ ماند.

اکوسیستم سرمایه گذاری اینترنتی مصرف کننده در هند شاهد یک سری کاهش ارزش گذاری توسط سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده بوده است.

این تحولات به دنبال دیگر حرکت‌های حیاتی استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران مانند اخراج، عقب‌نشینی از سرمایه‌گذاری‌ها و کاهش هزینه‌های گسترده‌تر در یک محیط ضعیف اقتصاد کلان است.

سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده و صندوق های مدیریت شده توسط آنها ارزش دارایی های خود را در فواصل زمانی منظم بررسی می کنند. سرمایه‌گذاران مخاطره‌آمیز اخیراً به ET گفته‌اند که در حالی که کاهش ارزش‌گذاری در کتاب‌ها به صورت تئوری انجام می‌شود، می‌تواند سیگنالی باشد که استارت‌آپ‌ها در آینده با ارزش‌های پایین‌تر وجوه جمع‌آوری می‌کنند.

PharmEasy که سال گذشته عرضه اولیه سهام خود را به تعویق انداخت، در بحبوحه رکود گسترده‌تر فناوری، در تلاش برای جذب سرمایه جدید بود. ET در فوریه گزارش داد که باند نقدی PharmEasy بر اساس نرخ سوخت در دسامبر به حدود یک سال کاهش یافته است.

نقدینگی معمولاً برای استارت‌آپ‌های غیر سودده خصوصی استفاده می‌شود و میزان استفاده از سرمایه برای اجرای عملیات روزانه را نشان می‌دهد. PharmEasy تا دسامبر 2022 درآمدی معادل 5200 کرور روپیه داشت که ماهیانه 30 کرور روپیه می‌ساخت.

در ژانویه، سوزاندن نقدینگی داروخانه به 15 کرور روپیه کاهش یافت که نشان دهنده قصد آن برای بهبود بیشتر اقتصاد آن است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.