phonepe: خلاصه معاملات ETtech: دورهای مرحله آخر در Lenskart، PhonePe بودجه مارس برای استارت آپ های هندی را به 1.14 میلیارد دلار رساند.

phonepe: خلاصه معاملات ETtech: دورهای مرحله آخر در Lenskart، PhonePe بودجه مارس برای استارت آپ های هندی را به 1.14 میلیارد دلار رساند.

در میان زمستان سرمایه‌گذاری در حال انجام، سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های هندی در ماه مارس توانست از مرز 1 میلیارد دلار عبور کند، این سرمایه‌گذاری در مرحله آخر در فروشنده عینک لنزکارت و فین‌تک PhonePe متعلق به Walmart بود.

بر اساس داده های ارائه شده توسط شرکت اطلاعاتی بازار Tracxn، مجموع بودجه برای استارت آپ ها در این ماه 1.14 میلیارد دلار در 102 دور بود. این نشان دهنده کاهش 74 درصدی بودجه در مقایسه با 4.48 میلیارد دلار است که توسط استارت آپ ها در 378 دور در مارس 2022 جمع آوری شده است.

ETtech

در مقایسه با ماه فوریه، استارت‌آپ‌ها در مقابل ۸۳۲ میلیون دلاری که در ۸۹ دور کسب کرده‌اند، ۳۸ درصد بیشتر افزایش یافته‌اند.

سرمایه گذاری در مرحله آخر، 75 درصد از کل بودجه را تشکیل می داد و 858 میلیون دلار بود که توسط اداره سرمایه گذاری ابوظبی (ADIA) 500 میلیون دلار سرمایه گذاری در لنسکارت انجام شد و ارزش شرکت 4.2 میلیارد دلار بود. PhonePe متعلق به والمارت نیز 200 میلیون دلار از شرکت مادر خود در یک جمع‌آوری کمک مالی مستمر دریافت کرد و تعداد بودجه را برای این ماه افزایش داد.

phonepe: خلاصه معاملات ETtech: دورهای مرحله آخر در Lenskart، PhonePe بودجه مارس برای استارت آپ های هندی را به 1.14 میلیارد دلار رساند.ETtech

مرحله اولیه 51.7 میلیون دلار کمک کرد در حالی که سرمایه گذاری در مراحل اولیه در استارتاپ ها 237 میلیون دلار بود.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


Chiratae Ventures با مشارکت در سه دور تأمین مالی برای HealthPlix، SigTuple و BuyStars، فعال ترین VC در ماه مارس بود. Elevation و Sixth Sense Ventures هر دو در دو دور شرکت کردند.

phonepe: خلاصه معاملات ETtech: دورهای مرحله آخر در Lenskart، PhonePe بودجه مارس برای استارت آپ های هندی را به 1.14 میلیارد دلار رساند.ETtech

در اینجا لیستی از شرکت هایی است که بیشترین میزان سرمایه را در این ماه جمع آوری کرده اند:

ADIA چک 500 میلیون دلاری برای 10 درصد از سهام Lenskart امضا می کند: سازمان سرمایه گذاری ابوظبی (ADIA) و لنسکارت، توافقنامه ای قطعی برای سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری توسط صندوق سرمایه گذاری مستقل خلیج فارس (SWF) امضا کردند. جمع آوری کمک مالی با ارزش 4.2 میلیارد دلار انجام شد و منجر به تبدیل شدن ADIA به یکی از بزرگترین سهامداران لنزکارت با 10 درصد سهام خواهد شد. اگرچه طرفین نام سرمایه‌گذاران موجود را که تا حدی از آن خارج شده‌اند فاش نکردند، گزارش شده است که برخی از سرمایه‌گذاران قدیمی لنزکارت، SoftBank Vision، Kedaara Capital، TR Capital، Alpha Wave Global، سابقاً Falcon Edge، به دنبال تقسیم درآمد بوده‌اند. سرمایه گذاری آنها

PhonePe 200 میلیون دلار اضافی از Walmart جمع آوری می کند: PhonePe، بزرگ‌ترین بخش پرداخت‌های دیجیتال، روز جمعه اعلام کرد که 200 میلیون دلار سرمایه اولیه را از والمارت مادرش دریافت کرده است. تزریق صندوق بخشی از دور تأمین مالی 1 میلیارد دلاری آن است. این راند با ارزش گذاری پیش از پول 12 میلیارد دلاری انجام می شود و PhonePe را به با ارزش ترین فین تک در کشور تبدیل می کند و از ارائه دهنده خدمات پرداخت Razorpay که آخرین ارزش آن 7.5 میلیارد دلار بود، پیشی می گیرد.

استارت آپ تامین مالی زنجیره تامین Mintifi ۱۱۰ میلیون دلار جمع آوری کرد: Mintifi 110 میلیون دلار را در دور جدیدی از سرمایه به رهبری Premji Invest، با مشارکت سرمایه‌گذاران فعلی Norwest Venture Partners، Elevation Capital و International Finance Corp جمع‌آوری کرده است. تقریباً 90 درصد از این مبلغ با فروش سهام جدید، با درآمد حاصله، جمع‌آوری شده است. رفتن به شرکت آنوپ آگاروال، یکی از بنیانگذاران، به ET گفت 10 درصد باقیمانده که از طریق سهام ثانویه جمع آوری می شود، برای تأمین نقدینگی برای کارمندان و سرمایه گذاران اولیه است.

پلتفرم مادون شارژ EV CHARGE+ZONE 54 میلیون دلار جمع آوری کرد: پلتفرم مادون شارژ خودروهای الکتریکی CHARGE+ZONE روز دوشنبه اعلام کرد که در دور سرمایه گذاری سری A1 که توسط شرکت مدیریت سرمایه گذاری جهانی BlueOrchard Finance رهبری می شود، 54 میلیون دلار (450 کرور) جمع آوری کرده است. علاوه بر این، CHARGE+ZONE در بیانیه ای اعلام کرد، علاوه بر این، این شرکت قصد دارد 75 تا 100 میلیون دلار سهام به عنوان بخشی از سری A2 طی سال های 2023-2024 افزایش دهد.

Kabira Mobility بودجه 50 میلیون دلاری را تضمین می کند: شرکت Kabira Mobility سازنده دو چرخ برقی روز جمعه اعلام کرد 50 میلیون دلار (حدود 412 کرور روپیه) کمک مالی از گروه العبدالله مستقر در قطر دریافت کرده است. شرکت مستقر در پانجیم قصد دارد از سرمایه برای رشد آینده خود در کشور استفاده کند.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.