phonepe: داگ مک‌میلون، مدیر عامل Walmart می‌گوید: PhonePe احتمالاً به فهرست هند خواهد رفت.

phonepe: داگ مک‌میلون، مدیر عامل Walmart می‌گوید: PhonePe احتمالاً به فهرست هند خواهد رفت.

داگ مک‌میلون، رئیس و مدیر اجرایی والمارت گفته است که عملکرد شرکت پرداخت PhonePe پیشرفت چشمگیری داشته است و اگر تصمیم بگیرد وارد تجارت الکترونیک شود، با شرکت خواهر Flipkart رقابت نخواهد کرد، زیرا هر دو بر خدمات خود متمرکز خواهند شد. مجموعه ای از مشتریان خود او گفت که هند به عنوان یک تامین کننده جهانی پیشرفت زیادی داشته است. مک میلون در پاسخ به سؤالات مربوط به اقدامات نظارتی گفت والمارت به دنبال یک میدان بازی برابر، انصاف و شفافیت در اینجا است، مانند هر کشوری. در جریان یک مصاحبه گسترده با چایتالی چاکراورتی و بودیساتوا گانگولی، او گفت که هیچ تصمیمی در مورد عرضه اولیه سهام Flipkart گرفته نشده است، اما PhonePe احتمالاً به فهرست هند خواهد رفت. وی همچنین گفت که تیم های محلی در هند برای پیوستن به پلت فرم ONDC دولت تصمیم گیری خواهند کرد. گزیده های ویرایش شده

نظرات زیادی در مورد هند انجام شده است و در 10-15 روز گذشته، بسیاری از مدیران عامل جهانی در تماس های کسب درآمد در مورد هند یک نقطه روشن صحبت کرده اند. هند از دیدگاه شما چگونه به نظر می رسد؟
ما سال ها احساس می کردیم که هند کشوری با پتانسیل فوق العاده است. اکنون، بیش از هر زمان دیگری، می توانید ببینید که کشور از این فرصت استفاده می کند. و چیزهای واقعی در حال وقوع هستند که نشان دهنده پیشرفت هستند – برای مثال، بهبود زیرساخت ها. یکی از اهداف بزرگ ما این است که صادرات از هند را رشد دهیم و قطعاتی که برای انجام این کار لازم است بیش از گذشته در حال سقوط هستند. من خبرهای خوبی در مورد زیرساخت های بزرگراه می شنوم، چیزهای دلگرم کننده ای در مورد بنادر آب های عمیق و ظرفیت های تولیدی در راه است.

اکنون هدف صادرات 10 میلیارد دلاری تا سال 2027 امکان پذیرتر است.

وسعت فرصت ها تغییر کرده است. من اولین بار در سال 2004 به هند آمدم، زمانی که منسوجات خانگی تا حد زیادی بزرگترین فرصت بود.

اما این روزها نه تنها از فرصت هایی در رده خانگی، پوشاک و کفش صحبت می کنیم، بلکه فرصت هایی در اسباب بازی، دوچرخه و مکمل ها نیز وجود دارد. اخیراً شریکی پیدا کردیم که در مورد ماهی تیلاپیا و ماهی منجمد به ما کمک کند. فکر می کنم غذای بسته بندی شده فرصتی باشد. بنابراین هدف ما برای دستیابی به صادرات 10 میلیارد دلاری سالانه تا سال 2027، اکنون نسبت به پنج سال پیش امکان‌پذیرتر است. من واقعاً در مورد آنچه در حال حاضر اینجا اتفاق می افتد و آنچه در سال های آینده اتفاق خواهد افتاد هیجان زده هستم. خریداران ما بیشتر روی هند متمرکز می شوند، مردم سفرهای بیشتری به اینجا انجام می دهند و تجربه دست اولی با تامین کنندگان بزرگی مانند Welspun و دیگرانی دارند که قبلاً با آنها کار نکرده ایم. ما اخیراً رویدادی را در ایالات متحده ترتیب دادیم که در آن تعدادی از بزرگترین تأمین کنندگان خود (از هند) – افرادی که مدتی است آنها را می شناسیم – وارد کردیم. ما همچنین در حال برنامه ریزی برای داشتن یکی در اینجا هستیم تا بتوانیم با تامین کنندگان جدید ملاقات کنیم – بیشتر یک دعوت نامه آزاد. من واقعاً در مورد آن مشتاق هستم.

والمارت به هدف صادراتی 10 میلیارد دلاری تا سال 2027 متعهد شده است. پیشرفت تاکنون چگونه بوده است؟

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

phonepe: داگ مک‌میلون، مدیر عامل Walmart می‌گوید: PhonePe احتمالاً به فهرست هند خواهد رفت.

ما در حال حاضر چیزی حدود یک سوم این تعداد هستیم. زمانی که ما در ابتدا هدف را تعیین کردیم، بیشتر شبیه یک پنجم آن بود. برای تحقق این امر، شما باید محصولات مناسب، کارخانه مناسب، مشخصات محصول مناسب را پیدا کنید – کار آسانی نیست. اما ما در حال پیشرفت به سمت این هدف هستیم و آن را گزارش خواهیم کرد. آیا به آن رسیدیم یا نه؟ اگر انجام دادیم، چگونه به آن دست یافتیم؟ اگر نکردیم کجا کوتاه آمدیم؟ اما نکته اینجاست که صادرات رو به رشد است. و ما یک هدف بزرگ برای ایجاد انگیزه در تیم خود برای رسیدن به آن در یک ضرب الاجل مشخص تعیین کرده ایم.

چندین سال پیش، مخالفت سیاسی زیادی با والمارت در هند وجود داشت. آیا این موضوع به دلیل مالکیت Flipkart که یکی از بزرگترین بازیکنان تجارت الکترونیک در هند است، مورد بحث قرار گرفته است؟ آیا شما آن را اینگونه می بینید یا حضور فیزیکی با برند Walmart چیزی است که هنوز دوست دارید اتفاق بیفتد؟
ما از اینکه به کجا رسیده ایم خرسندیم و خوشحالیم که این سرمایه گذاری ها را در Flipkart و PhonePe انجام داده ایم و روی آنها تمرکز کرده ایم. در سرتاسر جهان، ما حدود 80 میلیارد دلار از طریق تجارت الکترونیک درآمد کسب می کنیم. بنابراین ما با راه اندازی یک بازار ناآشنا نیستیم. ما یک بازار در ایالات متحده و برخی از کشورهای دیگر راه اندازی می کنیم. و دیدن اینکه این تیم ها چقدر قوی هستند، هم برای Flipkart و هم برای PhonePe فوق العاده بود. ما به خاطر آنها و به دلیل توانایی آنها در رشد، حل مشکل، خدمت به مشتریان و خدمت به فروشندگان جذب سرمایه گذاری شدیم. از زمان سرمایه گذاری ما، همه چیز واقعا خوب پیش رفته است. من در بنگالورو بودم و به‌روزرسانی‌های Flipkart و PhonePe را دریافت می‌کردم و معیارها در جهت درستی هستند.

وقتی خرید Flipkart را انجام دادید، آیا می توانید پیش بینی کنید که تجارت PhonePe چقدر بزرگ می شود؟ یا زیر رادار بود و بعد معلوم شد که جواهری ممکن در تاج است؟
ما تجارت خدمات مالی را در کشورهای دیگر انجام می دهیم. و ما می‌دانستیم که Phone Pe می‌تواند چیز خاصی باشد، اما معلوم شده است که حتی بهتر از آن است. بنابراین بله، ما واقعا هیجان زده هستیم که چگونه با موفقیت کسب و کارها و داشتن چنین تیم های توانمندی به پایان رسید.

شما متعهد به صادرات و همکاری با تامین کنندگان و مشاغل کوچک هستید. انتظار شما از دولت هند چیست؟ اگر با وزرا یا مقامات دولتی ملاقات کنید، چه کاری از آنها می خواهید انجام دهند؟
اولین چیزی که می گویم این است که از پیشرفت شما تشکر می کنم. من فکر می‌کنم که کشور کارهای زیادی برای رشد اقتصادی انجام می‌دهد. اولین چیزی که در رابطه با سیاست نه تنها در این کشور، بلکه در هر کشوری که در آن فعالیت می کنیم، به ذهن متبادر می شود، ما فقط خواستار یک زمین بازی، انصاف و شفافیت هستیم. سازگاری چیز خوبی است. ما یک هدف مشترک داریم، ما می خواهیم این اقتصادها به شیوه ای فراگیر رشد کنند.

و آیا در اینجا زمین بازی مساوی دارید؟ نسبت به بازیکنان بزرگ داخلی؟
ما از همکاری دولت در زمینه سیاست قدردانی می کنیم. ما از اینکه کارها چگونه پیش می‌رود راضی هستیم و فقط روی بهترین‌سازی کسب‌وکارهای Flipkart و PhonePe تمرکز کرده‌ایم.

آیا فکر می کنید بازیکنان بزرگ تجارت الکترونیک باید به پلتفرم ONDC دولت بپیوندند؟ آیا Flipkart را می بینید که به آن می پیوندد؟
من چیز زیادی در مورد ONDC نمی دانم. در حین انجام این سفر کمی یاد گرفتم و این هفته بیشتر شنیدم. ایده ایجاد دسترسی بیشتر برای فروشندگان چیزی است که ما طرفدار آن هستیم. دگرگونی های دیجیتالی صنایعی مانند خرده فروشی باید اتفاق بیفتد و هر دولتی در هر کشوری راه خود را برای انجام آن پیدا می کند. تیم‌های ما در Flipkart و PhonePe در حال یادگیری در مورد اتفاقات هستند و من این را به رهبران آن تیم‌ها واگذار می‌کنم تا نحوه تعامل و عدم تعامل ما با ONDC را تعیین کنند.

وضعیت عرضه اولیه سهام Flipkart چگونه است؟ آیا بازه زمانی وجود دارد که بتوانید مشخص کنید؟
نه، هنوز تصمیماتی باید گرفته شود.

اما در مرحله‌ای یک عرضه اولیه عمومی وجود خواهد داشت یا در مورد آن نیز تصمیم‌گیری می‌شود؟
ما گفته‌ایم که مایلیم در نهایت در هر دو کسب‌وکار برای عرضه اولیه سهام شرکت کنیم.

و آیا آن را در هند یا ایالات متحده فهرست می کنید؟
هنوز تصمیماتی گرفته نشده است. مانند مورد PhonePe، ما واقعاً خوشحالیم که اکنون در اینجا مستقر است، و این نشان می دهد که به احتمال زیاد وقتی زمان آن فرا رسید، فهرستی را در هند ارائه خواهیم کرد. اما تصمیم Flipkart هنوز گرفته نشده است.

آیا PhonePe ابتدا می رود؟
ما هم آن را مشخص نکرده ایم. تابلوهایی وجود دارند که با Flipkart و PhonePe کار می کنند و فرآیند تصمیم گیری از طریق آن بردها جریان می یابد.

PhonePe به انجام تجارت الکترونیک علاقه نشان داده است؟ چگونه این موضوع در هند رخ خواهد داد؟ آیا با Flipkart رقابت نخواهد کرد؟
خواهیم دید. فکر کنم اینجا هم همینطوره Flipkart و PhonePe هر دو به دنبال بهترین ارائه دهنده هستند و ممکن است منجر به همپوشانی شود، اما ما زیاد نگران این موضوع نیستیم. این یک نتیجه ثانویه برای هدف آنها در خدمت به مشتریان است.

به نظر شما PhonePe می تواند به چه نوع کسب و کاری تبدیل شود؟ آیا می‌تواند در جهتی باشد، مثلاً از Alipay، میلیون‌ها یا میلیاردها وام‌های کوچک به کسب‌وکارها، مصرف‌کنندگان؟ آیا این مسیری است که شما طی خواهید کرد؟
تماشای اتفاقاتی که در PhonePe رخ می دهد بسیار سرگرم کننده خواهد بود. سامیر (نیگام) و راهول (چاری) هر دو واقعا خلاق هستند و چیزی که ساخته اند بازخورد بسیار مثبتی دریافت می کند. نمرات خالص پروموتر بالا است و موارد استفاده ای که قبلاً اجرا کرده ایم، نشان می دهد که ما این فرصت را داریم که محصولات و خدمات بیشتری را لایه برداری کنیم. من مطمئن نیستم که آنها چه چیزی را به اشتراک گذاشته اند، زیرا به نقشه راه خاص آنها مربوط می شود. اما من فکر می کنم که در نهایت به مردم کمک می کند تا اصطکاک را از زندگی خود حذف کنند و به خدمات بیشتری دسترسی داشته باشند.

من فکر می کنم آنها کارهای دیگری را پیدا خواهند کرد که می توانند انجام دهند که پلتفرم را گسترش دهد. و ما از تصمیمات آنها حمایت می کنیم، از نقشه راه محصول آگاه هستیم، اما این تصمیمات در اینجا گرفته می شود. هر دوی این مشاغل توسط هندی ها در اینجا در هند اداره می شوند. از بسیاری جهات، اینها قبلاً مشاغل هندی هستند و با گذشت زمان با IPOها، حتی هندی تر خواهند شد.

به نظر شما تا چه زمانی PhonePe تجارت الکترونیک را آغاز می کند؟
PhonePe Pincode را در ONDC راه‌اندازی کرد، این تنها چیزی است که من می‌دانم تا کنون انجام شده است.

وزیر گفت باید مستقیم بیایید یعنی شرکت اصلی باید روی ONDC باشد و نمی توانید برای ONDC چیز دیگری ایجاد کنید.
قبلاً اشاره کردم که به تیم‌هایمان اجازه می‌دهیم این تصمیم‌ها را بگیرند. من اطمینان دارم که آنها بهترین را خواهند فهمید.

در مورد اتهامی که دولت هند علیه بازیگران بزرگ تجارت الکترونیک مطرح می کند که قوانین را زیر پا می گذارند، چه می گویید؟
برای تجارت الکترونیک، ما به وضوح می دانیم که این یک کسب و کار در بازار است، و به این صورت است که آن را اداره می کنیم. رعایت قوانین برای ما در این کشور و در همه جا یک اولویت است.

به غیر از بودجه PhonePe، شما همچنین از سرمایه زیادی برای بازخرید سهام Flipkart استفاده می کنید و به سرمایه گذاران دیگر اجازه خروج داده اید. آیا شماره سرمایه گذاری در نظر شما از نظر Flipkart یا PhonePe وجود دارد؟
من واقعاً اینطور به آن فکر نمی کنم. کسب‌وکارها، همانطور که مقیاس می‌شوند، به سالم‌تر شدن ادامه می‌دهند. ما می‌توانیم پیش‌بینی بلندمدت مالی را درک کنیم و می‌خواهیم این احساس را داشته باشیم، می‌خواهیم آن را از طریق ترکیبی از سرمایه‌گذاری خودمان و دیگران تأمین کنیم، و در نهایت IPO بخشی از معادله باشد.

در ده سال آینده، ما می خواهیم آنها را به عنوان شرکت های عمومی با سهامداران گسترده ببینیم، و این شامل تعداد زیادی از سرمایه گذاران هندی و امیدواریم سرمایه گذاران خرد کوچکتر باشد که در روند صعودی شرکت می کنند.

از نظر اندازه، اعداد خط برتر، تجارت هند چقدر مهم است، نه در مقایسه با تجارت ایالات متحده، بلکه در خارج از ایالات متحده و در میان بازارهای نوظهور، تجارت هند چقدر بزرگ است؟
این مهم است، زیرا این یک تجارت در بازار است و با Flipkart، ما از معیار GMV به جای معیار درآمد استفاده می کنیم. و این یک محرک رشد بسیار هیجان انگیز است. تجارت ما در مکزیک بسیار بزرگ است، همچنین تجارت ما در کانادا. از نظر درصدی، هند هنوز در بین سه کشور برتر ما نیست، اما بسیار سریع در حال رشد است. و این یک بخش هیجان انگیز از نمونه کارها است.

چه زمانی انتظار دارید که Flipkart به سوددهی تبدیل شود؟
این تاریخی نیست که ما به اشتراک گذاشته باشیم. این به عوامل مختلفی بستگی دارد، سطح سرمایه گذاری در کوتاه مدت.