rahul yadav: InfoEdge ممیزی پزشکی قانونی را در استارت آپ فناوری 4B شبکه راهول یاداو آغاز می کند

گروه اینترنتی مصرف کننده InfoEdge یک حسابرسی قانونی را در شرکت پرتفولیوی خود 4B Networks – که توسط راهول یاداو از Housing.com تأسیس شده است – به دلیل عدم افشای جزئیات تراکنش های مالی و فعالیت های اشخاص مرتبط در صورت درخواست سرمایه گذار آغاز کرده است.

در یک پرونده بورسی، InfoEdge گفته است که Deloitte را برای انجام ممیزی قانونی در امور استارتاپ فناوری اموال منصوب کرده است. شایان ذکر است، Info Edge سرمایه گذاری 276 کرور روپیه خود را در شبکه 4B در سه ماهه دسامبر 2022 به دلیل “سوختن بیش از حد نقدینگی، مشکلات نقدینگی غالب و عدم اطمینان قابل توجه در مورد گزینه های تامین مالی” حذف کرده بود.

این شرکت گفت که شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت Allcheckdeals India Pvt Ltd (AIPL) که در شبکه های 4B سرمایه گذاری کرده است، اطلاعات و جزئیات معاملات مالی و تراکنش های اشخاص مرتبط را از شبکه 4B و مدیریت فعلی آن جستجو کرده است – “همه این موارد ملزم به انجام تحت توافقنامه سهامداران و اساسنامه شبکه 4B – در موارد مختلف به صورت قراردادی در اختیار AIPL قرار گیرد.

با این حال، شبکه 4B بارها در ارائه چنین اطلاعاتی به AIPL کوتاهی کرده است و همچنین در چندین نوبت به درخواست های اطلاعاتی این شرکت پاسخ نداده است.

در نتیجه، AIPL… در حال شروع یک حسابرسی قانونی در امور شرکت سرمایه‌پذیر، یعنی شبکه‌های 4B، و Deloitte Touche Tohmatsu India LLP را به عنوان حسابرس قانونی در این زمینه منصوب کرده است که توسط صراف حمایت و کمک خواهد شد. دفاتر حقوقی شرکا، مشاوران حقوقی شرکت،” این شرکت افزود.

از طریق AIPL، InfoEdge در مجموع 288 کرور روپیه در شبکه های 4B سرمایه گذاری کرده است، از جمله 12 کرور روپیه به عنوان تامین مالی بدهی. 4B که در نوامبر 2020 تأسیس شد، به توسعه دهندگان املاک و مستغلات و کارگزاران کمک می کند تا از طریق بستر شبکه کارگزار با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و تجارت خود را انجام دهند. این به کارگزاران کمک می کند تا از سایت بازدید کنند و خدمات مرتبط با وام مسکن را به مشتریان خود ارائه دهند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


انصراف از سرمایه گذاری InfoEdge هنگام اعلام لغو سرمایه گذاری خود در شبکه های 4B گفته بود که شبکه 4B رشد خوبی را نشان می دهد اما با توجه به میزان نقدینگی استارت آپ و محیط کلی تأمین مالی باعث شد که سرمایه گذار از “اصول محافظه کاری” پیروی کند و تصمیم گرفت سرمایه گذاری را حذف کنید

زمانی که برای اولین بار سرمایه گذاری کردیم، ایده جالبی داشتیم و شرکت برای مدتی عملکرد خوبی داشت و… در یک مقطع زمانی، 30 درصد از بازدیدهای سایت در بمبئی از طریق برنامه انجام می شد، به همین دلیل است که ما پول بیشتری سرمایه گذاری کردیم. اما من فکر می‌کنم که بازار (تامین مالی) ناگهان تغییر کرده است و به سختی می‌توان دید که شرکت در حال جمع‌آوری پول در آینده است.

او افزود: “من حدس می‌زنم به همین دلیل است که می‌خواهیم محافظه‌کار باشیم و به همین دلیل است که سرمایه‌گذاری را یادداشت کرده‌ایم.”

ماه گذشته، InfoEdge، ضمن اعلام نتایج سه ماهه منتهی به 31 مارس، گفت که سرمایه‌گذاری خود را در Bizcrum Infotech، شرکت مادر استارت‌آپ B2B Bijnis، به مبلغ 76.6 کرور روپیه نیز در طول سه ماهه لغو کرده است.

InfoEdge که حدود 26 درصد از سهام بیجنس را در اختیار دارد، گفت که این تصمیم را «با پیروی از اصول محافظه کاری و احتیاط» و پس از در نظر گرفتن تداوم نقدینگی استارتاپ و در دسترس بودن محدود وجه نقد متناسب با «بدهی‌های نامشخص» گرفته است. با توجه به تعهدات بازپرداخت خود

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.