rbi: بودجه جهانی برای استارت‌آپ‌های هندی ممکن است متوقف شود: RBI به هیئت پارلمانی

بانک مرکزی هند روز دوشنبه به هیئت پارلمانی اطلاع داد که در پی سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB)، در دسترس بودن منابع مالی جهانی برای استارت آپ های هندی “ممکن است در کوتاه مدت متوقف شود”.

با این حال، به کمیته دائمی امور مالی پارلمان اطمینان داد که همانطور که در رسانه ها گزارش شده، به نظر می رسد تأثیر سقوط بانک بر اکوسیستم استارت آپی هند “محدود” است.

ویوک جوشی، وزیر خدمات مالی، آجی کومار چودری، مدیر اجرایی RBI، آلوک کومار چودری، مدرس SBI، مقامات دپارتمان ارتقای صنعت و تجارت داخلی (DPIIT) و انجمن سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز و جایگزین هند (IVAC) روز دوشنبه پیش از این برکنار شدند. کمیته ای به ریاست نماینده BJP و وزیر امور خارجه سابق در امور دارایی جایانت سینها.

RBI در ارائه ای به این پانل گفت که به دلیل افزایش نرخ ها و سخت تر شدن شرایط نقدینگی در سطح جهانی، صنعت سرمایه گذاری خطرپذیر سرمایه گذاری ها را کاهش یا تجدید ارزیابی می کند.

RBI گفت: “در هند نیز، فعالیت جمع آوری کمک های مالی در حال حاضر 35٪ از 37.20 میلیارد دلار در سال 2021 به 24.70 میلیارد دلار در سال 2022 کاهش یافته است. سقوط SVB ممکن است به این روند کمک کند و ممکن است در کوتاه مدت در دسترس بودن سرمایه های جهانی برای استارتاپ های هندی متوقف شود.” در ارائه خود به کمیته گفت.

بانک مرکزی گفت SVB دو شرکت تابعه غیرمالی در هند دارد. اولین مورد SVB India Advisors Pvt Ltd (SIA) است که در امور حقوقی، وام، حسابداری، حسابداری، حسابرسی و غیره مشارکت دارد.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


و دومی SVB Global Services India LLP (SGSI) است – یک شرکت غیربانکی که عمدتاً یک ارائه‌دهنده راه‌حل‌های فنی و مهندسی است. هنگامی که با سینها تماس گرفته شد، سینها جلسه را “رضایت بخش” توصیف کرد و گفت که استارت‌آپ‌های هندی به سپرده‌های خود دسترسی پیدا کرده‌اند. با SVB سینها به ET گفت: «این کمیته مجموعه‌ای بسیار جذاب از بحث‌ها در مورد فروپاشی مؤسسات مالی مهم در ایالات متحده و سوئیس داشت و پیامدهای آن‌ها را برای سیستم مالی هند و استارت‌آپ‌ها تجزیه و تحلیل کرد».

وی همچنین گفت که استارت آپ های هندی به دنبال تنوع بخشیدن به سپرده های دلاری خود به موسسات مالی در GIFT City در گجرات هستند.

سینها گفت که توافق گسترده ای بین اعضا و مسئولان وجود دارد که نیاز به خدمات مالی تخصصی برای استارت آپ های هندی وجود دارد و بسیاری از موسسات مالی هند در حال ایجاد شعب و محصولات تخصصی برای استارت آپ ها هستند. او گفت که کمیته متذکر شد که بانک های هندی مستحکم هستند و دارای سرمایه بسیار خوبی هستند.

وام دهنده متمرکز بر استارتاپ، گروه مالی SVB در 10 مارس به بزرگترین بانکی تبدیل شد که از زمان بحران مالی 2008 ورشکسته شده است. پس از فروپاشی، کسب و کار آن در ایالات متحده توسط First Citizens Bank و عملیات آن در بریتانیا توسط HSBC خریداری شد.

MoS IT Rajeev Chandrasekhar ماه گذشته گفت که استارت آپ های هندی سپرده هایی به ارزش 1 میلیارد دلار در SVB محاصره شده داشتند.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.