Rocketship.vc: صندوق VC Rocketship.vc فرصت بزرگی را در موج ‘بهارات’ مشاهده می کند

صندوق سرمایه گذاری بذر و سرمایه گذاری مبتنی بر سیلیکون ولی Rocketship.vc فرصت بزرگی را در موج ‘بهارات’ برای سرمایه گذاری در شرکت هایی که به بازارهای روستایی و نیمه شهری هند که 500 میلیون کاربر بعدی موبایل اضافه می شود ، می بیند.

مادو شالینی اییر ، شریک زندگی خود گفت ، این بخش عمده ای از بودجه 100 میلیون دلاری خود را که اخیراً جمع آوری شده در هند سرمایه گذاری خواهد کرد ، به ویژه در بخشهایی مانند edtech و مراقبت های بهداشتی دیجیتال.

این تیم در حال حاضر استقرار پول از صندوق را در شرکت های سهام دار جدید و همچنین موجود در بازارهایی مانند ایالات متحده ، هند ، آسیای جنوب شرقی و آمریکای لاتین آغاز کرده است. اولین صندوق حدود 5 سال پیش در سال 2015 با سرمایه 40 میلیون دلاری جمع آوری شد.

صندوق II توسط برخی از سرمایه گذاران جهانی مستقر در ایالات متحده پشتیبانی می شود ، از جمله Vulcan Capital ، بازوی سرمایه گذاری Vulcan Inc که توسط بنیانگذار مایکروسافت پل G Allen تأسیس شده است. شرکت سرمایه گذاری در بازارهای خصوصی Adams Street Partners و دفتر خانواده مارک آندرسن و کریس دیکسون ، که هر دو از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر آندرسن هوروویتس (A16z) هستند.

اییر ، مدیر ارشد داده سابق در ، گفت: “اضافه شدن 500 میلیون کاربر بعدی تلفن همراه در هند نیز فرصتی بزرگ را ایجاد می کند و برخی از مشاغل جالب وجود دارد که از این نیاز برای تأمین” بهارات “جدید ظاهر می شوند.” شرکت برنامه های چند سرویس اندونزی Gojek.

Rocketship.vc که توسط دانشمندان و کارآفرینان داده ، آناند راجارامان و ونکی هارینارایان آغاز شده است ، برای دستیابی به تصمیمات خود در زمینه سرمایه گذاری ، از یادگیری ماشین و علم داده استفاده می کند. تیم آن برای درک موج بعدی فرصت سرمایه گذاری ، به داده های مربوط به بخشها و کشورها بسیار متکی است.

آیر گفت: “داده های ما نشان می دهد بخشهایی مانند Edtech ، پزشکی از راه دور یا بهداشت دیجیتال ، fintech و نرم افزارهای ابری فرصت های سرمایه گذاری را افزایش می دهند و ما به ویژه در این بخش ها معامله می کنیم.” “در حالی که اقتصادها دچار قفل شدند و سرانجام یکی پس از دیگری باز شدند ، اطلاعاتی در مورد آنچه که قبل از همه گیری کار کرده است و چه عواملی موثر نیست ، از سراسر جهان در حال ظهور است و ما همه اینها را در تصمیم گیری های خود مد نظر قرار می دهیم.”

وی گفت که این تیم تمرکز زیادی بر روی سرمایه گذاری در بازار هند دارد و بیشتر سرمایه را به شرکت های اینجا منتقل می کند.

این صندوق شرکت هایی مانند NoBroker ، Khatabook و Yulu Bikes را از جمله سهام سرمایه گذاری خود در هند به حساب می آورد.