Sebi برای کاهش بار انطباق برای صندوق های غیرفعال

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ممکن است به زودی آزادی بیشتری برای اجرای صندوق‌های غیرفعال مانند صندوق‌های شاخص، صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF و صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری در ETF داشته باشند زیرا تنظیم‌کننده بازار Sebi احتمالاً هنجارهای جدیدی را برای این صندوق‌ها ارائه خواهد کرد. یک مقام ارشد Sebi گفت: “این مقررات انعطاف پذیری بیشتری را برای صندوق های شاخص و ETF فراهم می کند و آنها را قادر می سازد تا شفافیت، تنوع و هزینه های کمتری را برای سرمایه گذاران ارائه دهند.”

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک اخیراً بر روی صندوق‌های غیرفعال تمرکز کرده‌اند، زیرا بسیاری از سرمایه‌گذاران به ایده سرمایه‌گذاری مبتنی بر شاخص یا سرمایه‌گذاری غیرفعال علاقه‌مند شده‌اند. بسیاری از تحلیلگران و مشاوران صندوق های سرمایه گذاری بر این باورند که طرح هایی که به طور فعال مدیریت می شوند، در سال های آینده برای شکست دادن شاخص های معیار تلاش خواهند کرد زیرا بازار به خوبی تحقیق می شود. آنها می گویند که معرفی معیارهای مربوطه بر اساس شاخص بازده کل نیز کار را برای صندوق های فعال برای ایجاد بازده اضافی دشوار کرده است.

آنانتا باروا، عضو دائمی سبی، هنگام سخنرانی در اجلاس صندوق سرمایه گذاری مشترک که توسط نهاد صنعتی Assocham در پایتخت ملی سازماندهی شده بود، گفت: “با کاهش بار انطباق، Sebi قصد دارد رشد سرمایه گذاری های غیرفعال در صنعت صندوق های مشترک هند را تقویت کند.”

به گفته وی، سبی الزامات حمایت از یک صندوق سرمایه گذاری مشترک را مورد بازنگری قرار داده است و به نهادهایی با شرایط مالی مناسب، از جمله صندوق های سهام خصوصی، امکان می دهد بدون سابقه سود اجباری، حامی مالی شوند.

به گفته مشاوران صندوق های سرمایه گذاری، دادن آزادی بیشتر به صندوق های سرمایه گذاری مشترک برای اداره صندوق های غیرفعال منجر به نوآوری های بیشتر و کاهش هزینه ها می شود. صندوق‌های غیرفعال در حال حاضر نسبت هزینه‌های بسیار پایین‌تری دارند.