Sebi تغییرات بزرگی را در کارمزدهای صندوق های مشترک برای کاهش هزینه ها پیشنهاد می کند

ناظر بازار سرمایه تغییرات گسترده‌ای را در نحوه دریافت کارمزد صندوق‌های سرمایه‌گذاری از سرمایه‌گذاران برای مدیریت پول خود پیشنهاد کرده است. هیئت بورس و اوراق بهادار هند اواخر روز پنجشنبه در مقاله ای گفت و گو کرد که صندوق های سرمایه گذاری مشترک باید نسبت کل هزینه – کارمزد سالانه ای که این مدیران دارایی از صاحبان واحد جمع آوری می کنند – برای دسته بندی طرح هایی مانند حقوق صاحبان سهام یا بدهی یکسان کنند.

رگولاتور همچنین پیشنهاد کرده است که مالیات کالا و خدمات (GST) بر هزینه های سرمایه گذاری و مشاوره دریافت شده توسط صندوق های مشترک از سرمایه گذاران و کارگزاری ها، همراه با هزینه های مبادله ای که این خانه های صندوق به شرکت های کارگزاری نهادی برای اجرای تجارت و مشوق هایی برای فروش فراتر از سطح بالایی می پردازند، اعمال کنند. 30 شهر به نسبت کل هزینه پیشنهادی (TER) اسلب. Sebi همچنین پیشنهاد کرده است که کارمزد عملکردی را معرفی کند که صندوق های سرمایه گذاری مشترک می توانند برای بازدهی برتر از سرمایه گذاران دریافت کنند.

هدف از این توصیه ها کاهش فروش نادرست و کاهش هزینه های سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری است.

Sebi پیشنهاد کرده است که دال های نسبت هزینه کل باید در سطح AMC باشد و نه در سطح طرح. این بدان معناست که همه طرح‌های سهام متعلق به یک صندوق می‌توانند بر اساس پول مدیریت شده، یک TER دریافت کنند. همین امر در مورد دارایی های غیرصاحب مانند بدهی نیز صادق است. در حال حاضر، هر طرحی مجاز است بر اساس اندازه دارایی، یک TER جداگانه شارژ کند.

رگولاتور پیشنهاد کرده است که به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک اجازه داده شود تا حداکثر TER 2.55 درصد برای دارایی‌های سهام تحت مدیریت کمتر از 2500 کرور روپیه دریافت کنند. با بالا رفتن پایه دارایی، TER قابل شارژ کاهش می یابد.

رگولاتور گفت: «محدودیت‌های TER پیشنهاد می‌شود در سطح AMC حفظ شود و شامل تمام هزینه‌ها و هزینه‌ها از جمله GST در هزینه‌های مدیریت، کارگزاری و هزینه‌های تراکنش، مشوق B-30 و غیره باشد».

سبی گفت که اسلب های جدید بسته به اندازه دارایی ها منجر به کاهش TER ها بین 0.5 تا 20 درصد می شود. در مقاله بحث Sebi آمده است که همچنان نهادهای زیان آور هستند، اسلب های TER اصلاح شده پیشنهاد شده اند تا اطمینان حاصل شود که AMC های کوچک در مضیقه نیستند و رقابت بین AMC ها در هر اندازه ای را تشویق می کند که به نفع سرمایه گذاران خواهد بود.

اسلب های اصلاح شده با محدودیت های TER بالاتری پیشنهاد می شوند تا تمام هزینه ها و هزینه ها از جمله GST در هزینه های مدیریت را پوشش دهند.

Sebi گفت برای طرح های ترکیبی و راه حل گرا، TER میانگین موزون TER ابزارهای حقوق صاحبان سهام و مرتبط با حقوق صاحبان سهام و TER سایر ابزارهای مرتبط با حقوق صاحبان سهام و حقوق صاحبان سهام خواهد بود.

تنظیم کننده همچنین پیشنهاد کرد که پرداخت کمیسیون اولیه توسط سرمایه گذاران به طور مستقیم و هزینه های مبادله کسر شده از سرمایه گذاری سرمایه گذاران مجاز نخواهد بود زیرا همه هزینه ها اکنون در TER لحاظ می شود.

همچنین پیشنهاد کرده است که بار خروجی یک طرح پایان باز را از 5 درصد موجود به حداکثر 2 درصد کاهش دهد.