Sebi زمان بیشتری را برای ارسال درخواست‌ها برای استخدام حسابرسان پزشکی قانونی برای MFs، AMCs، امین می‌دهد.

سبی، ناظر بازار سرمایه، روز سه‌شنبه، زمان ارسال درخواست‌ها برای استخدام حسابرسان پزشکی قانونی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های مدیریت دارایی (AMC) و نهادهای متولی را تا پایان مارس تمدید کرد. پیش از این، افراد علاقه مند موظف بودند تا تاریخ 15 اسفندماه درخواست خود را ارسال کنند.

ناظم بازار سرمایه در اطلاعیه ای اعلام کرد: مقرر شد آخرین مهلت ارسال درخواست تمدید شود و تاریخ تجدیدنظر شده برای ارسال درخواست 10 اسفند 92 است.

در 11 فوریه، هیئت بورس و اوراق بهادار هند (Sebi) درخواست‌هایی را از شرکت‌های واجد شرایط برای استخدام حسابرسان پزشکی قانونی برای MF، AMC و شرکت‌های متولی آن‌ها دعوت کرده بود.


حسابرسان پس از استخدام، وظایف مربوط به حسابرسی پزشکی قانونی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، AMC و شرکت‌های امین یا هیئت امنای آن‌ها را بر عهده می‌گیرند.

متقاضیان ملزم به کسب، استخراج و تجزیه و تحلیل شواهد دیجیتال از تلفن همراه، رایانه، تبلت، هارد دیسک و درایوهای USB هستند. همچنین، متقاضیان باید گزارشی را با ذکر یافته‌ها و نتیجه‌گیری در مورد تجزیه و تحلیل تهیه و ارائه کنند.

طبق معیارهای صلاحیت تعیین شده توسط Sebi، متقاضی باید حداقل 10 سال تجربه در زمینه ممیزی قانونی و پزشکی قانونی دیجیتال و حداقل 10 شریک یا مدیر داشته باشد که از این میان پنج نفر از آنها باید به طور فعال در حسابرسی قانونی شرکت داشته باشند. کار مرتبط

از جمله، کل درآمد متقاضی از تکالیف حسابرسی قانونی در سه سال مالی گذشته باید حداقل 1 کرور روپیه باشد. بیان علاقه (EoI) یک روز پس از پیشنهاد Sebi برای ارتقای نقش و پاسخگویی متولیان صندوق سرمایه گذاری مشترک در جهت حفاظت از منافع سهامداران منتشر شد.

همچنین سبی یک پلتفرم مشترک برای انتشار اطلاعیه های عمومی توسط صندوق های سرمایه گذاری مشترک پیشنهاد کرده بود

به منظور داشتن یک مکانیسم بررسی مستقل برای تصمیمات AMC از منظر منافع دارندگان واحد در همه محصولات و خدمات، Sebi پیشنهاد کرده بود که کمیته حفاظت از دارندگان واحد (UHPC) باید توسط هیئت مدیره AMC تشکیل شود.