Sebi محدودیت زمانی برای افشای NAV وجوه بین المللی را تغییر می دهد

سبی، ناظر بازار سرمایه روز چهارشنبه محدودیت زمانی جدیدی برای افشای ارزش خالص دارایی (NAV) طرح‌های صندوق سرمایه‌گذاری مشترک در خارج از کشور به دلیل تفاوت در مناطق زمانی و ساعات بازار ارائه کرد. بر اساس این قانون، صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل موظف هستند NAVهای همه طرح‌ها را در یک محدوده زمانی مشخص بیرونی افشا کنند.

با این حال، برای پرداختن به مشکلاتی که در محاسبه NAV برای طرح‌هایی که در خارج از کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند به دلیل تفاوت در مناطق زمانی و ساعات بازار با آن مواجه است، Sebi تغییراتی جزئی را با توجه به زمان‌بندی اعلام NAV بسته به هدف سرمایه‌گذاری و تخصیص دارایی طرح‌ها انجام داده است.

هیئت بورس و اوراق بهادار هند (سبی) در بخشنامه ای اعلام کرد جدول زمانی جدید از اول جولای 2023 به اجرا در خواهد آمد.


رگولاتور محدودیت زمانی بیرونی 9 صبح در روز T+1 را برای اعلام NAV برای طرح‌هایی که در معرض طرح‌های مشتقات کالای قابل معامله در بورس (ETCD) و صندوق وجوه (FoFs) هستند (10 صبح در روز T+1) تعیین کرده است.

روز T به تاریخ سرمایه گذاری در واحدهای صندوق سرمایه گذاری در کشور اطلاق می شود.

علاوه بر این، رگولاتور محدودیت زمانی 10 صبح روز T+1 را برای طرح‌هایی که حداقل 80 درصد از کل دارایی‌ها را در سرمایه‌گذاری‌های مجاز خارجی و صندوق‌های شاخص سرمایه‌گذاری می‌کنند و همچنین صندوق‌های ETF که حداقل 80 درصد از کل دارایی‌ها را سرمایه‌گذاری می‌کنند، تعیین کرده است. سرمایه گذاری های مجاز خارج از کشور در حال حاضر محدودیت زمانی ساعت 23 روز T می باشد.

برای طرح‌هایی که به دلیل ناتوانی در ارزیابی ارزش‌گذاری سرمایه‌گذاری‌های اساسی در همان روز، نمی‌توانند NAV را طبق این جدول زمانی افشا کنند، Sebi گفت که چنین طرح‌هایی می‌توانند NAVها را مطابق با افشای ارائه شده در SID همراه با دلایل چنین افشای تاخیری افشا کنند. در حال حاضر، محدودیت زمانی 11 شب در روز T یا 10 صبح در روز T+1 است.

برای همه طرح‌های دیگر، سبی گفت که محدودیت زمانی 11 شب در روز T خواهد بود.

همزمان با رعایت جدول زمانی جدید برای اعلام NAV، AMC ها به عنوان یک اصل باید اطمینان حاصل کنند که NAV طرح ها بر اساس ارزش اوراق بهادار/وجوه پایه در روز T – تاریخ سرمایه گذاری در واحدهای MF افشا می شود.