sebi news: از شیوه های اخلاقی پیروی کنید، شفاف باشید، رئیس Sebi برای MFs

مدهابی پوری بوخ، رئیس هیئت بورس و اوراق بهادار هند، گفت که صندوق های سرمایه گذاری باید بر پیشرفت های فناوری تمرکز کنند، از شیوه های اخلاقی پیروی کنند و شفاف باشند. او روز سه‌شنبه در یکی از رویدادهای انجمن صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک هند (AMFI) صحبت می‌کرد، او از صنعت خواست که از «قانون به روح» حرکت کند و از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خواست تا اطمینان حاصل کنند که هیچ فردی محرکی برای ورود رگولاتور نیست.

رئیس Sebi گفت که صندوق های سرمایه گذاری یک وسیله مهم برای تشویق سرمایه گذاران برای مشارکت در بازارها هستند. بوخ به پتانسیل این صنعت ابراز اطمینان کرد و گفت که اندازه دارایی آن می تواند از 40 لک کرور روپیه فعلی به 100 لک کرور افزایش یابد.

او از صنعت خواست تا اقدامات خودتنظیمی قوی را اتخاذ کند و به آنها هشدار داد که اگر خودشان این کار را انجام ندهند، تنظیم کننده وارد عمل خواهد شد. بوخ گفت که بزرگترین خطر برای رشد صنعت صندوق های سرمایه گذاری، تخلفات فردی است. تنها چیزی که برای صنعت خطر دارد، تخلفات فردی افراد در این صنعت است.

رئیس Sebi گفت که بدنه صنعت AMFI باید کمیته اخلاقی ایجاد کند تا علیه افرادی که مرتکب رفتار نادرست می شوند، اقدام کند، حتی اگر این سازمان رسماً یک سازمان خود تنظیم کننده (SRO) نباشد.