Sebi News: Sebi اعتبار خود را به AMC Repo Clearing به مدت یک سال تمدید کرد

تنظیم کننده بازار Sebi به منظور تسویه و تسویه معاملات در repo و repo معکوس در اوراق بدهی، AMC Repo Clearing Ltd را به عنوان یک شرکت تسویه حساب به مدت یک سال به رسمیت شناخت. طبق اطلاعیه‌ای که روز پنجشنبه در وب‌سایت Sebi آپلود شد، تنظیم‌کننده اعتبار را برای یک سال تمدید کرد که از 17 ژانویه 2023 شروع می‌شود و در 16 ژانویه 2024 به پایان می‌رسد.

بر اساس قوانین، AMC Repo Clearing Ltd هیچ فعالیتی جز تسویه و تسویه معاملات در repo و repo معکوس در اوراق بدهی که با آنها معامله می شود یا در یک بورس اوراق بهادار شناخته شده معامله می شود، انجام نمی دهد.

پیش از این، هیئت بورس و اوراق بهادار هند (Sebi) در ژانویه سال گذشته چنین شرکت های تسویه کننده را به رسمیت شناخت.


در اکتبر 2020، رگولاتور اجازه ایجاد یک شرکت تسویه با هدف محدود (LPCC) را برای تسویه و تسویه معاملات ریپو در اوراق بدهی داد. متعاقباً، در فوریه 2021، رگولاتور دستورالعمل‌هایی را صادر کرد که به موجب آن شرکت‌های مدیریت دارایی (AMC) ملزم به مشارکت 150 کرور روپیه به عنوان سرمایه سهام برای راه‌اندازی LPCC توسط صندوق‌های مشترک بودند.

تصمیم به اجازه دادن به صنعت صندوق های سرمایه گذاری مشترک برای راه اندازی LPCC با هدف کمک به خانه ها در مقابله با فشار بازخرید و تسویه معاملات در بازار اوراق قرضه شرکتی بود.

داستان های ET Prime را از دست ندهید! به روز رسانی روزانه کسب و کار خود را در واتس اپ دریافت کنید. اینجا کلیک کنید!