Sebi News: Sebi زمان بیشتری برای اظهار نظر در مورد پیشنهاد در مورد مکانیسم AMC ها برای تشخیص سوء استفاده از بازار می دهد

سبی روز پنجشنبه مهلت ارسال نظرات عمومی در مورد پیشنهادی را که به دنبال ایجاد مکانیزمی نهادی برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی بازار و معاملات تقلبی از شرکت های مدیریت دارایی (AMC) است تا 8 ژوئن تمدید کرد. هیئت بورس و اوراق بهادار هند (سبی) گفت: پیش از این، آخرین تاریخ ارسال نظرات عمومی 3 ژوئن بود و اکنون تصمیم گرفته شده است تا 8 ژوئن تمدید شود.

تنظیم کننده بازار در مقاله مشاوره ای که ماه گذشته منتشر کرد، پیشنهاد کرد که AMC ها باید سیستم های نظارتی قوی و رویه های کنترل داخلی را برای جلوگیری از سوء رفتار احتمالی توسط کارکنان یا سایر نهادهایی که ممکن است اطلاعات مربوط به مدیریت صندوق یا سرمایه گذاری های طرح های صندوق های مشترک را داشته باشند، ایجاد کنند. .

علاوه بر این پیشنهاد کرد که مدیریت ارشد AMC باید مسئول اطمینان از ایجاد مکانیزم سازمانی برای شناسایی و گزارش تخلفات احتمالی توسط کارکنان، فروشندگان، کارگزاران سهام یا هر نهاد مرتبط دیگری باشد.

همچنین، AMC ها باید مکانیسم های تشدید و گزارش دهی مناسب برای سوء استفاده احتمالی از بازار و معاملات متقلبانه در اوراق بهادار مربوط به معاملات AMC را داشته باشند.

این امر در پی صدور سفارشات Sebi در دو مورد پیشرو مربوط به Axis AMC و Life Insurance Corporation of India (LIC) است.

در مورد اکسیس AMC، دلالان، کارمندان خاص و نهادهای مرتبط مشخص شد که معاملات AMC را پیشتاز می‌کردند و در مورد LIC، یکی از کارمندان یکی از شرکت‌های بیمه فهرست‌شده مشاهده شد که پیشتاز معاملات AMC بود. معاملات شرکت تحت پیش نویس مقالات، Sebi توصیه کرد که AMC ها باید سیستم های نظارتی و رویه های کنترل داخلی خود را از جمله انواع هشدار، پارامترها و آستانه ها بر اساس آزمایش مجدد داده های تاریخی برای اطمینان از اثربخشی آنها سفارشی کنند. به منظور تعیین احتمال سوء رفتار، AMC ها باید هشدارهای سیستم محور را همراه با هشدارهای نرم افزاری مانند بررسی سبک زندگی، ضبط ارتباطات مانند ایمیل های ضبط شده، چت ها و فیلم های دوربین مدار بسته و غیره پردازش کنند.

با توجه به اقدام در صورت تخلف احتمالی، Sebi پیشنهاد کرد که AMC ها باید یک خط مشی مستند در مورد انواع اقداماتی که باید براساس احتمال اشتباه و سایر عوامل مرتبط انجام شوند، داشته باشند.