Sebi: Sebi متولیان وجوه VC را در مورد کمبودهای سرمایه گذاری مطلع می کند

بمبئی: تنظیم کننده بازار سرمایه در حال جذب متولیان برای نقص در بخش صندوق ها است.

منابع بازار به ET گفتند که IDBI Trusteeship Services، یکی از شرکت‌های تابعه بانک IDBI، توسط هیئت بورس و اوراق بهادار هند (Sebi) در رابطه با سرمایه‌گذاری‌های یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VCF) یک اخطار نمایشی دریافت کرده است. اخطاریه ای نیز برای Vistra، یکی دیگر از شرکت های ارائه دهنده خدمات قیمومت، صادر شده است.

اگرچه متولیان هیچ نقشی در عملکرد روزانه VC و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جایگزین (AIFs) ندارند، به نظر می‌رسد رگولاتور موضعی اتخاذ می‌کند که در آن شرکت‌های متولی باید نقش فعال‌تری را برای جلوگیری از نظارت، تخلفات و لغزش‌ها ایفا کنند. افزایش توسط مدیران صندوق
در حالی که عدم انطباق توسط صندوق متصل به IDBI Trustee مربوط به هنجارهای سرمایه گذاری است، VCF که در آن Vistra متولی بود، با شکایت سرمایه گذارانی مواجه شد که پس از تمدید عمر صندوق، خروجی دریافت نکردند.

در پاسخ به سوالی درباره اخطار تنظیم کننده، پرادیپ مالهوترا، مدیر عامل و MD خدمات امانتداری IDBI، گفت: “یک موضوع تفسیری وجود دارد و به همان اندازه به اندازه کافی پاسخ داده شده است و همان وجود ندارد.”

Sebi به متولیان وجوه VC در مورد فقدان سرمایه گذاری هشدار می دهد

Shikha Bagai، MD Vistra، به پیام‌های متنی ET پاسخ نداد.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


به گفته تژش چیتلنگی، شریک ارشد آی سی یونیورسال حقوقی، «در حالی که به نظر می رسد چند نفر از متولیان برای نشان دادن اخطارهای علت صادر شده به برخی از مدیران سرمایه گذاری صندوق ها طرف شده اند، نگرانی ناشی از این است که چنین اعلامیه هایی تحت شرایط مشخصی صادر شده است. بخش‌هایی از قانون Sebi که به موجب آن هرگونه درخواست ثبت نام جدید توسط نهادی که طرف چنین SCN است تا یک سال یا پایان رسیدگی (هر کدام که زودتر باشد) قابل رسیدگی نیست. تناسب و وضعیت مناسب اخطاریه برای چنین SCN ها، فقط باید برای برنامه هایی اعمال شود که متقاضی در مقام شخصی خود برای مجوز جدید درخواست می کند. زیرا مجوز AIF به نام Trust است که مدیر سرمایه گذاری AIF کلید اصلی آن است. طرف و متولی عملاً نقش محدودی ایفا می کند، باید برای متولی امری عادی تلقی شود که نباید در محدوده چنین محدودیتی قرار گیرد زیرا امین در مقام شخصی خود به دنبال مجوز نیست. در غیر این صورت این منجر به وضعیتی می‌شود که در آن تعداد کمی از متولیان شخص ثالث خارجی برای رسیدگی به AIF‌ها باقی می‌مانند، که در غیر این صورت، مدل صنعتی ارجح و برجسته است.» با این حال، سرپرست IDBI قاطعانه ممنوعیت شرکت را رد کرد. مالهوترا گفت: «ما چنین ارتباطی با سبی نداریم.

اکثر AIF ها – اصطلاح نظارتی برای سرمایه گذاری خصوصی و صندوق های سرمایه گذاری VC که به طور خصوصی سرمایه گذاری های سرمایه گذاران داخلی و خارجی را برای استقرار پول مطابق با یک سیاست سرمایه گذاری تعریف شده جمع آوری می کنند – دارای متولیان خارجی برای جلوگیری از مسائل احتمالی تضاد هستند.

کار یک متولی از جمله شامل تسهیل ثبت نام AIF، اجرای قرارداد مدیریت سرمایه گذاری و بررسی تفاهم نامه استقرار خصوصی، نظارت بر وظایفی مانند انتصاب حسابرسان، رسیدگی به شکایات سرمایه گذاران، امضای امور مالی و تسلیم اظهارنامه مالیاتی است. برخلاف صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک که طبق قانون باید قالب اعتماد داشته باشند، AIF‌ها می‌توانند به‌عنوان شرکت یا مشارکت با مسئولیت محدود یا تراست تأسیس شوند. با این حال، تعداد زیادی از AIF ها به عنوان اعتماد تشکیل می شوند.

در طول یک سال گذشته Sebi یک رشته تغییرات را در مقررات AIF ایجاد کرده است. این موارد عبارتند از: آیین نامه رفتار برای مدیران صندوق، مدیر و واسطه ها. قوانین بسته شدن صندوق ها؛ رفتار یکسان با همه سرمایه گذاران؛ تفکیک دارایی ها و بدهی های طرح های مختلف؛ محدود کردن دوره تصدی وجوه به آنچه در سند صندوق ذکر شده است. و قوانین مربوط به افشای و رسیدگی به شکایات سرمایه گذاران.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.