Sensex: موضوع سقف بدهی فراتر از ایالات متحده نگران کننده است، شاخص های محلی بیشتر کاهش می یابد

بمبئی: شاخص های سهام هند برای دومین روز متوالی در روز چهارشنبه کاهش یافت که منعکس کننده وضعیت عصبی در بازارهای جهانی است، زیرا ادامه عدم اطمینان در مورد سقف بدهی ایالات متحده سرمایه گذاران را در آستانه نگه داشته است.

Sensex به 61560.64 رسید که 371.83 واحد یا 0.6 درصد نسبت به بسته قبلی کاهش داشت. Nifty 104.75 واحد یا 0.57 درصد کاهش یافت و به 18181.75 رسید. پوشش کوتاه در اواخر روز به هر دو شاخص کمک کرد تا پس از افت نزدیک به 1 درصدی در اوایل جلسه، بخشی از زیان خود را جبران کنند.

راکش آرورا، شریک مدیریت Go India Advisors گفت: سقف بدهی ایالات متحده پیامدهای جدی دارد و این همان چیزی است که باعث ایجاد سر و صدا در بازارهای مالی می شود. مذاکرات احتمال شکست بسیار کمی دارد، اما اگر ایالات متحده در افزایش محدودیت موفق نباشد، همه چیز ترسناک تر به نظر می رسد.

در روز چهارشنبه، سرمایه گذاران سبد خارجی (FPI) خریداران خالص برای پانزدهمین جلسه متوالی بودند، اما مقدار خرید کمتر بود. طبق داده‌های موقت بورس اوراق بهادار، صندوق‌های خارج از کشور سهام خالص خود را در بخش نقدی به ارزش 149.33 کرور روپیه خریداری کردند در حالی که موسسات داخلی فروشندگان خالص آن به میزان 203.87 کرور بودند.

شاخص ها

Abhilash Pagaria، رئیس تحقیقات کمی و جایگزین Nuvama Institutional Equities گفت: «جریان FPI بازارهای ما را در جلسات اخیر بالاتر برد. با این حال، پس از یک رالی قوی، ما انتظار داریم که حرکت صعودی در سهام خط مقدم به حدود 18450 سطح محدود شود.

پاگاریا گفت که Nifty در حدود 17750-17800 سطح پشتیبانی دارد و به تجارت در این محدوده ادامه خواهد داد. ما شاهد افزایش مشارکت در بازارهای گسترده‌تر هستیم و انتظار داریم که سهام شرکت‌های میان‌کاپ و اسمالکپ در نزدیک به میان‌مدت عملکرد بهتری داشته باشند.»

Arora نسبت به جریان های ورودی FPI خوش بین است و انتظار دارد که رشته خرید سهام صندوق های خارجی برای مدتی بیشتر ادامه یابد. در آغاز سال 2023، بازگشایی چین تجارت واقعی بود و پول FPI به آنجا رفت. شاخص NSE Midcap 150 با افت 0.1 درصدی به پایان رسید در حالی که شاخص Smallcap 250 0.4 درصد رشد کرد و توانست مقداری سود را به دنبال داشته باشد. وسعت بازار ضعیف بود و تنها 794 سهم در مقابل 1114 سهمی که با قیمت قرمز پایان یافتند افزایش یافتند.