sensex: Sensex تمام آنچه را که در سال 2020 از دست داده است به دست می آورد و در بالاترین سطح 8 ماهه بسته می شود

بمبئی: مشخص شدن شاخص های سهام هند در روز پنجشنبه در اوج بیش از هشت ماه پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با جو بایدن دموکرات پیشگام قابل توجهی از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی. درآمد بزرگ سه ماهه سپتامبر بزرگترین وام دهنده دولت ایالتی هند هند باعث بالا رفتن سهام بانکی شد. با کسب سود روز پنجشنبه ، Sensex برای سال 2020 مثبت شده است.

Sensex با 724 واحد پرش ، یا 1.8٪ ، به 41،340.16 رسید در حالی که Nifty با بازپس گیری از 12000 ، در پایان با 211.8 امتیاز ، یا 1.78٪ ، به 12120.30 رسید.

بانک دولتی هند بیشترین سود را در بین اعضای سازنده Sensex به دست آورد ، در پایان 5.6٪ و پس از آن Tata Steel ، IndusInd Bank ، Bajaj Finance و Bajaj Finserv که 4/5٪ سود کسب کردند. برخی گفتند که بازار نسبت به روز چهارشنبه که به نظر می رسید به نفع یک کاندیدا پیش می رود وقتی به نظر می رسد ترامپ و بایدن در یک نبرد کاملاً مشکوک قفل می شوند ، خیال آسوده است. برخی دیگر گفتند که پیروزی بایدن محرک بزرگتری را تضمین می کند و بازارها آن را تشویق می کنند.

رامدئو آگراوال ، رئیس ، خدمات مالی Motilal Oswal ، گفت: “بایدن هنوز برنده نشده است ، اما به نظر می رسد عدم قطعیت به پایان رسیده است. اکنون نگرانی بازار در مورد محرک است که چقدر و چقدر بزرگ خواهد شد.”

وی گفت: “بازارهای نوظهور به نفع آن هستند ، هزینه پول پایین است ، نرخ بهره پایین است … نتایج Q2 خوب بود و اکنون به نظر می رسد Q3 حتی قویتر خواهد بود. ترس از Covid در حال سقوط است و بازار بر این اساس استوار خواهد شد.” آگراول

برخی بر این باورند که به نظر می رسد بازارهای جهانی خوشحال هستند که به نظر می رسد جمهوری خواهان همچنان کنترل سنای آمریکا را حفظ کنند و این امر باعث می شود که بایدن بتواند تغییرات مالیاتی بزرگی را ایجاد کند.

اندرو هالند ، مدیر عامل شرکت استراتژی های جایگزین سرمایه Avendus گفت: “با احتمال زیاد جمهوریخواهان برای حفظ سنا ، افزایش مالیات دشوار به نظر می رسد … ما باید ببینیم که در ایالات متحده چه تعداد ویروس و محرک اتفاق می افتد.”

Sensex همه چیز را که از دست داده است در سال 2020 بازیابی می کند و در بالاترین سطح 8 ماهه به پایان می رسد

Nifty 2.5٪ با بالاترین رکورد خود یعنی 12،430.50 فاصله دارد و Sensex با بالاترین رقم 42،273.87 87٪ فاصله دارد. شاخص های سهام پس از رسیدن به بالاترین حد در ژانویه ، در مارس به پایین ترین سطح در سال گذشته سقوط کردند ، زیرا شیوع Covid به یک بیماری همه گیر تبدیل شد. با این حال ، بازگشایی اقتصاد و سیاست های آسان پولی از سوی بانک های مرکزی جهانی منجر به این شد که بازارهای هند یکی از سریعترین بهبودهای خود را در تاریخ انجام دهند.

شریکانت چوهان ، معاون اجرایی ، Kotak Securities ، گفت: “به طور فوری ، 12،200 ، 12،350 و 12،430 بزرگترین مانع خواهد بود. زیر 12،000 ، Nifty در 11،840 متوقف می شود.”

در دوره فوری ، با رسیدن نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، تنظیم سیاست بانک مرکزی ایالات متحده که جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در اواخر روز پنجشنبه برگزار می شود ، روز جمعه وضعیت بازار را تعیین می کند.