Space Tech: Pixxel برای موشک هندی پرتاب می شود نه روسی

استارت آپ بنگالورو Pixxel ، که در حال ساخت اولین صورت فلکی خصوصی هند از ماهواره های رصد زمین است ، اولین ماهواره خود را روی یک موشک هندی پرتاب می کند و از طرح قبلی خود برای رفتن به فضا با موشک روسی تغییر می کند.

Pixxel پیمان نامه ای را با سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) امضا کرده است که به آن اجازه می دهد تا در اوایل سال 2021 در بالای اسب کار ISRO Polar Satellite Launch Vehicle به فضا پرتاب شود. قبل از تأخیر بیشتر ، این جدول زمانی به پایان سال 2020 کشیده شد.

رئیس ایسرو کی سیوان قرارداد Pixxel را تأیید کرد و گفت که آژانس فضایی مشتاق است بیشتر شرکت های هندی را به فعالیت های فضایی ارتقا دهد. سیوان به ET گفت: “ما می خواهیم به شركت های هندی كمك كنیم تا رهبران جهانی شوند.”

Pixxel گفت که این قرارداد را با ISRO به امضا رسانده است زیرا این امر به آن امکان دسترسی به پنجره پرتاب قبلی را می دهد و نمی خواهد اولین ماهواره خود را به مدار و بیشتر منتقل کند. این شرکت در حال ساخت یک صورت فلکی از 30 ماهواره رصد زمین است که امیدوار است تا اواسط سال 2023 به مدار برسد.

“وزارت فضا بسیار مشتاق بود که ما از اینجا راه اندازی کنیم و همچنین برای ما منطقی تر بود. این فرصتی برای ما بود که با سازمان فضایی خودمان کار کنیم و این رابطه را ایجاد کنیم. ”گفت آویس احمد ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Pixxel.

احمد افزود: “این معامله اخیراً بسته شد و ما در اوایل سال 2021 از یک PSLV شروع خواهیم کرد ، که بسیار قابل اعتماد است.”

معامله ISRO با Pixxel دومین مشارکت از این دست با یک استارتاپ هندی است که سازمان فضایی پس از ایجاد IN-SPACe ، آژانس گره ای مستقلی تحت وزارت فضا برای اجازه دادن به فعالیت های فضایی و استفاده از امکانات این بخش ، آن را امضا کرده است.

اولین معامله ای که اوایل این هفته امضا شد با Agnikul بود که در حال ساخت یک وسیله نقلیه پرتاب است که قادر به پرتاب ماهواره های 100 کیلویی به مدار کم زمین است.

Pixxel یکی از نامزدهای نهایی بهترین های پردیس در سال 2020 در جوایز استارتاپ اقتصادی The Times بود. این شرکت نوپای نزدیک جایزه بود که توسط Bellatrix ، یکی دیگر از استارت آپ های فناوری فضایی که در حال توسعه موتورهای پیشرانه الکتریکی برای ماهواره ها است ، جایزه گرفت.

در ماه سپتامبر ، Pixxel اعلام كرد كه با Momentus Inc توافق نامه ای را برای پرتاب دومین ماهواره خود به مدار موشك SpaceX Falcon 9 امضا كرده است. احمد گفت که معامله با Momentus همچنان پابرجا است ، زیرا همچنان به دنبال کار با ISRO برای راه اندازی های آینده آن است.

در سطح جهان ، اعتقاد بر این است که اسپیس ایکس مقرون به صرفه ترین راه حل پرتاب فضایی را برای سهم سواری ارائه می دهد ، جایی که بارهای مختلفی را در یک فضاپیما حمل می کند ، فقط 5000 دلار در هر کیلوگرم بار.