Srikant Datar هندی الاصل به عنوان رئیس دانشکده تجارت هاروارد منصوب شد

آکادمیسین برجسته هندی الاصل Srikant Datar به عنوان رئیس دانشکده بازرگانی هاروارد معرفی شده و جانشین نیتین نوهریا شده و دومین رئیس متوالی از هند است که رهبری این موسسه معتبر 112 ساله را بر عهده دارد.

Datar ، فارغ التحصیل دانشگاه بمبئی و موسسه مدیریت هند ، احمدآباد ، استاد مدیریت بازرگانی آرتور لووز دیکینسون و رئیس ارشد امور دانشگاه در دانشکده بازرگانی هاروارد (HBS) است.

رئیس جمهور لاری باکوف گفت ، وی از اول ژانویه مسئولیت ریاست بعدی این مدرسه را بر عهده خواهد گرفت.

باکو از قطر به عنوان “مربی نوآور ، دانشمند برجسته و یک رهبر دانشگاهی باتجربه” یاد کرد.

“او متفکر برجسته ای درباره آینده آموزش تجارت است و اخیراً نقشی اساسی در پاسخ خلاق HBS به چالش های ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 ایفا کرده است. وی در طیف وسیعی از مناصب رهبری نسبت به تقریباً باکو گفت: 25 سال در HBS ، و در عین حال همکاری جدیدی را با دیگر مدارس هاروارد نیز ایجاد کرد.

داتار گفت که برای به عهده گرفتن نقش جدید “فروتن و مفتخر” است.

وی گفت: “دانشکده تجارت هاروارد موسسه ای است که تأثیر قابل توجهی در تحقیقات ، آموزش و عمل دارد. با این وجود حوادث سال گذشته سرعت ما را به آینده ای غیرقابل پیش بینی تسریع کرده است.” و دوستان مدرسه برای درک “مأموریت ما در دوره ای جدید که هیجان انگیز نخواهد بود.”

قطر یازدهمین رئیس تاریخ دانشکده تجارت خواهد بود. او جانشین نوهریا خواهد شد ، که نوامبر گذشته پس از 10 سال خدمت اعلام كرد كه قصد دارد در پایان ژوئن 2020 ریاست خود را به پایان برساند.

در بیانیه ای که در وب سایت هاروارد گزت منتشر شد ، نوهریا توافق کرده بود تا ماه دسامبر با توجه به بیماری همه گیر ادامه دهد.

Datar در سال 1973 مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه بمبئی دریافت کرد. او یک حسابدار رسمی بود و قبل از گذراندن دوره های کارشناسی ارشد در رشته های اقتصاد و اقتصاد و مدرک کارشناسی ارشد را از موسسه مدیریت هند ، احمدآباد دریافت کرد. دکترا در تجارت از دانشگاه استنفورد.

وی از 1984 تا 1989 استادیار و سپس دانشیار دانشکده کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی کارنگی ملون بود که در آنجا با جایزه آموزش جورج للاند باخ مفتخر شد.

وی از 1989 تا 1996 در هیئت علمی دانشکده تحصیلات تکمیلی استنفورد خدمت کرد و در آنجا به عنوان استاد حسابداری و مدیریت لیتلفیلد منصوب شد و با جایزه آموزش برجسته این مدرسه شناخته شد.

در این بیانیه افزوده شده است كه قطر بعنوان بومی هندوستان كه از طرف HBS سفرهای زیادی كرده است ، دیدگاه بین المللی گسترده ای را در كار وی ایجاد می كند.

وی تحقیقات خود را به مخاطبان دانشگاهیان و مدیران آمریکای شمالی ، آمریکای جنوبی ، آسیا ، آفریقا و اروپا ارائه داده است.

وی بحث ها و کارگاه های آموزشی مدیریت در چندین قاره را هدایت کرده است ، مقالات و موارد زیادی را با تمرکز بر شرکت های مستقر در خارج از کشور نوشته است و رئیس هیئت علمی برنامه اجرایی ارشد HBS-آفریقا است ، که در سال 2016 راه اندازی شد و از آن زمان برنامه هایی ارائه داده برای مدیران در آفریقای جنوبی ، رواندا ، غنا ، و موریس.

او همچنین در هیئت حاکمه موسسه مدیریت هند ، کلکته خدمت می کند.

در این بیانیه آمده است كه از زمان پیوستن به دانشكده HBS در سال 1996 ، Datar مجموعه ای از سمت های اصلی را به عنوان معاون ارشد دانشكده مسئول استخدام دانشكده ، توسعه دانشكده ، آموزش اجرایی ، تحقیقات و در حال حاضر برای امور دانشگاه بر عهده داشته است.

وی از سال 2015 به عنوان رئیس هیئت علمی آزمایشگاه های نوآوری هاروارد یا i-lab خدمت کرده است. در این بیانیه آمده است ، اخیراً ، وی به شدت مشغول پیش بینی و اجرای مدل ابتکاری و یادگیری ترکیبی است که HBS در پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 اتخاذ کرده است.

باکو افزود داتار با دیدگاه بین المللی گسترده ، دهه ها تعامل نزدیک با رویه های تجاری و تعهد قوی برای ایجاد یک جامعه HBS به طور فزاینده متنوع و فراگیر ، به ریاست جمهوری خواهد رسید.

“او همچنین یک همکار و مربی گرم ، سخاوتمند ، و متفکر است – کسی که تجربه رهبری ، دانش صمیمی از HBS ، ارادت عمیق به موسسه و استعداد برای ایجاد تغییرات سازنده همه نوید خدمات خوب به مدرسه و دانشگاه را می دهد ، لحظه مهم برای آموزش تجارت. ”

Nohria گفت Datar “گزینه برجسته” به عنوان رئیس بعدی دانشکده تجارت هاروارد است و او عمیقا در مورد چالش ها و فرصت های پیش روی آموزش مدیریت فکر کرده است و سابقه همکاری ، نوآوری و رهبری را اثبات کرده است – نه تنها در HBS ، بلکه در سراسر هاروارد و در سازمان های دیگر

نویسنده چندین کتاب ، قطر نقشی اساسی در راه اندازی MS-MBA در بیوتکنولوژی و علوم زندگی (با دانشکده هنر و علوم و دانشکده پزشکی هاروارد) و MS-MBA در علوم مهندسی (با هاروارد پالسون) بازی کرد. دانشکده مهندسی و علوم کاربردی) برنامه های مدرک مشترک.

Datar در حال حاضر در هیئت مدیره شرکت هایی مانند Novartis و T-Mobile US فعالیت می کند.

دانشکده تجارت در سال 1908 تاسیس شد و در محوطه ای 40 هکتاری در بوستون واقع شده است. اعضای هیئت علمی آن بیش از 200 نفر برنامه های تمام وقت را که منجر به MBA و دکترا می شوند ، و همچنین بیش از 70 برنامه آموزشی-اجرایی ثبت نام آزاد و 55 برنامه سفارشی و مدرسه آنلاین تجارت هاروارد ، بستر یادگیری دیجیتال را ارائه می دهند.