Swiggy: Baron Capital ارزش سوئیگی را بار دیگر به 6.38 میلیارد دلار کاهش داد.

شرکت مدیریت دارایی بارون کپیتال گروپ مستقر در ایالات متحده، ارزش شرکت تحویل مواد غذایی و مواد غذایی Swiggy را تا 31 مارس 2023 تا 10 درصد دیگر به 6.38 میلیارد دلار کاهش داده است.

بارون کپیتال ارزش سوئیگی را تا دسامبر 2022 با 34 درصد کاهش به 7.1 میلیارد دلار کاهش داده بود که ET در 16 می گزارش داد.

اکنون، آخرین اسنادی که توسط بارون در 25 می در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ثبت شده است، نشان می دهد که ارزش منصفانه سویگی بیشتر کاهش یافته است.

در بایگانی های انجام شده برای دوره منتهی به 31 مارس 2023، بارون کپیتال ارزش دارایی خود در سویگی را 45,758,616 دلار ارزیابی کرد که از 50,924,652 دلار تا 31 دسامبر 2022 کاهش یافت.

بارون در دور مالی ژانویه 2022 سویگی شرکت کرده بود، زمانی که سویگی 700 میلیون دلار به ارزش 10.7 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

در 9 می، ET گزارش داده بود که سرمایه‌گذار اصلی دور، Invesco، ارزش شرکت تحویل غذا را 33 درصد از 8.2 میلیارد دلار به 5.5 میلیارد دلار کاهش داده است، که قبلاً آن را از 10.7 میلیارد دلار کاهش داده بود.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


Invesco در این پرونده گفته بود که ارزش خود را بر اساس شرایط بازار و نحوه ارزش گذاری رقبا در این فضا اصلاح می کند. رقیب اصلی سوئیگی، Zomato، که به صورت عمومی در فهرست سهام قرار دارد، از زمان عرضه در بورس شاهد کاهش قابل توجهی در قیمت سهام خود بوده است و در حال حاضر ارزش گذاری شده است. حدود 6.9 میلیارد دلار

چندین استارت‌آپ دیگر نیز در ماه‌های اخیر شاهد بازنگری ارزش‌گذاری‌های خود توسط سرمایه‌گذاران نهادی آمریکایی بوده‌اند. آنها شامل پلتفرم edtech Byju’s، شرکت فین تک Pine Labs، داروخانه آنلاین PharmEasy و شرکت تحرک Ola هستند. این شرکت‌ها شاهد کاهش ارزش‌گذاری‌های خود توسط مدیران دارایی و سرمایه‌گذارانی مانند BlackRock، Vanguard، Invesco، Neuberger Berman و Janus Henderson بودند.

آخرین کاهش ارزش سوئیگی در زمانی اتفاق می‌افتد که پلتفرم تحویل غذا با کندی در تجارت اصلی خود مواجه است. شرکت تحت حمایت سافت بانک تا کنون 380 کارمند خود را در سال جاری اخراج کرده است.

Swiggy همچنین برخی از کسب‌وکارهای خود مانند فروش گوشت و خواربارفروشی لذیذ، Handpicked را تعطیل کرده است.

این شرکت همچنین شاهد تغییرات و خروج از بالاترین سطح با کنار رفتن Karthik Gurumurthy معاون ارشد و رئیس تجارت سریع آن و کنار رفتن Fani Kishan یکی از بنیانگذاران آن است. مدیر ارشد فناوری دیل واز نیز اخیراً شرکت را ترک کرده است.

کاهش ارزش بارون کپیتال از ارزش سوئیگی برای اولین بار توسط پورتال مالی Moneycontrol گزارش شد.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.