Swiggy Esop: Swiggy و Meesho به کارکنان خود گزینه جدید خرید Esops را پیشنهاد می دهند

پلتفرم تجارت اجتماعی Meesho و برنامه تحویل غذا Swiggy به کارمندان این امکان را داده اند که گزینه های سهام خود را در برنامه های خرید جداگانه به فروش برسانند ، مدیران ارشد شرکت گفتند ، در آخرین بازخرید سهام توسط شرکت های نوپا برای قرار دادن پول در اختیار کارکنان.

Swiggy سهام مجدد خود را به ارزش 7 میلیون دلار $ 9 خریداری خواهد کرد و انتظار می رود حدود 40٪ از کارکنان واجد شرایط وجه نقد کنند. از طرف دیگر ، سرمایه گذاران موجود در Meesho در حال خرید سهام 5 میلیون دلاری از کارمندان هستند.

ویدیت آاتری ، مدیر ارشد اجرایی ، به ET گفت: “با این خرید دوم ، ما می خواهیم به كارمندان خود به خاطر سهم آنها در ساخت Meesho پاداش دهیم.

وی افزود: کارمندان واجد شرایط ، از مدیران ارشد ، مدیران ارشد ، می توانند از گزینه های خود برای فروش حداکثر 100 درصد از برنامه های مالکیت سهام کارمندان خود (Esops) استفاده کنند ، بدون اعلام شرایط فروش.

وی افزود: “این در مقایسه با دور آخر” بسیار بالاتر ارزیابی خواهد شد. منابعی به ET گفته اند که ارزش این شرکت 1.2 میلیارد دلار بوده است.

Meesho در ماه اوت 125 میلیون دلار به رهبری رسانه های آفریقای جنوبی و گروه اینترنتی Naspers ، با مشارکت فیس بوک و سرمایه گذاران فعلی SAIF Partners و Sequoia Capital ، با ارزش 700 میلیون دلار سرمایه جمع کرد.

به طور معمول ، معاملات ثانویه در شرکت های نوپا در مقایسه با زمانی که سرمایه به شرکت تزریق می شود ، دارای تخفیف هستند.

در Swiggy ، این دومین بار است که پلت فرم کشف رستوران پس از ژوئن 2018 اقدام به خرید می کند.

Girish Menon ، معاون رئیس جمهور – مدیر منابع انسانی Swiggy ، گفت: “همانطور که تجارت تحویل مواد غذایی بهبود می یابد و آینده همچنان امیدوار کننده است ، ما می خواهیم به تیم خود که در طی ماه های گذشته بی وقفه کار کرده است ، با ایجاد ثروت معنادار پاداش دهیم. از طریق برنامه نقدینگی Esop. ”

منون گفت که دفاتر خانوادگی خانه های صنعتی پیشرو هند و چند فرد با ارزش خالص بالا در حال خرید این سهام هستند ، بدون اینکه اسامی سرمایه گذاران اعلام شود.

“بیش از 40٪ از کارکنان ما با مزایای Esop – فعلی و کسانی که متأسفانه مجبور شدیم از اوایل سال جاری جدا شویم – واجد شرایط استفاده از سهام خود هستند. برخی از آنها می توانند Esops خود را با حداکثر 3 برابر حق بیمه نسبت به قیمت تعیین شده منحل کنند. ”

در اوایل سال جاری ، پلت فرم خدمات شرکت شهری و راه اندازی فن آوری آموزشی Unacademy ، خریدهای مشابه سهام را انجام دادند.

با هم ، هر دو استارت آپ حدود 5 میلیون دلار گزینه سهام را تصفیه کردند.

این بازخریدها در فرصتی مناسب برای کارمندان استارت آپ که ترکیبی از اخراج ها ، حقوق و پرداخت ها در ماه های اخیر به سختی متحمل شده اند ، رخ داده است زیرا شرکت های اینترنتی مصرف کننده هند در تلاشند تا از تأثیر همه گیری Covid-19 و یک قفل در سرتاسر کشور رهایی یابند.

در گذشته نه چندان دور ، Flipkart ، Moglix ، Oyo و Razorpay نیز برای بازپرداخت سهام اقدام کرده بودند.