Swiggy: Swiggy در بحبوحه رشد راکد شروع به دریافت هزینه پلت فرم برای سفارشات غذا می کند

شرکت تحویل غذا و مواد غذایی Swiggy شروع به دریافت «هزینه پلتفرم» از مشتریان برای هر سفارش تحویل غذا در شهرهایی مانند بنگلور و حیدرآباد کرده است.

هزینه پلتفرم علاوه بر هزینه تحویل دریافت می‌شود، که برای مشتریان Swiggy One که پیش‌پرداخت می‌کنند و مزایایی مانند تحویل رایگان غذا و مواد غذایی دریافت می‌کنند، لغو می‌شود. اما از مشترکین Swiggy One نیز هزینه پلتفرم دریافت خواهد شد.

یکی از سخنگویان Swiggy گفت: “هزینه پلت فرم یک کارمزد ثابت اسمی است که برای سفارشات غذا دریافت می شود.”
این توسعه در زمانی اتفاق می‌افتد که تجارت تحویل غذا از نظر رشد تا حد زیادی ثابت است. Sriharsha Majety، بنیانگذار Swiggy، در یادداشتی داخلی به کارکنان در ماه ژانویه گفت که رشد تجارت تحویل غذا مطابق با پیش بینی ها نبوده است.

به گفته یک فرد آگاه، سوئیگی روزانه حدود 1.6 میلیون سفارش انجام می دهد.

در همین حال، HSBC Global Research در یادداشتی در ماه مارس اعلام کرد، رقیب Zomato، از زمان راه اندازی مجدد برنامه وفاداری Zomato Gold، شروع به بازپس گیری سهم بازاری که در نیمه دوم سال 2022 به سویگی از دست داده بود، کرده است. بر اساس این گزارش، Zomato در سه ماهه اکتبر تا دسامبر سال 2022، 54 درصد از بازار را در اختیار داشت و Swiggy نیز 46 درصد از بازار را در اختیار داشت.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


کسب و کار تحویل غذا سوئیگی توسط روهیت کاپور، مدیر اجرایی سابق Oyo اداره می شود. او در آگوست 2022 مدیر عامل بازار مواد غذایی شد. سویگی همچنین در حال کاهش هزینه‌ها بوده است و امسال حدود 380 کارمند خود را اخراج کرد و تجارت تحویل گوشت خود را تعطیل کرد. در همان زمان، این شرکت در تجارت الکترونیک و تجارت مواد غذایی دو برابر شده است. اخیراً آزمایشی Maxx را آغاز کرده است، یک پیشنهاد تجارت الکترونیک با دسته‌هایی مانند لوازم الکترونیکی، مراقبت از حیوانات خانگی، خانه و آشپزخانه، و لوازم التحریر.

هدف Maxx این است که مقصدی برای طیف وسیعی از نیازهای خرید خانه و خانواده باشد که در 1 ساعت تحویل داده می شود. ما در حال حاضر در حال اجرای یک برنامه آزمایشی در بنگلور هستیم.» این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد.

اکنون چندین محصول تحویل مواد غذایی دارد: Instamart، Insanely Good و Handpicked.

سویگی همچنین شاهد تغییراتی در رهبری ارشد است. کارتیک گورمورتی، رئیس تجارت سریع آن کنار خواهد رفت و فانی کیشان، یکی از بنیانگذاران، این سمت را بر عهده خواهد گرفت. مدیر ارشد فناوری دیل واز نیز شرکت را ترک می کند.

واز که در ژوئن 2018 از آمازون به Swiggy پیوست، جانشین معاون ارشد فناوری مصرف کننده و فین‌تک (مهندسی و محصول) این شرکت، Madhusudan Rao خواهد شد.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.