upi lite paytm: شرکت فین‌تک می‌گوید UPI Lite در Paytm مورد توجه قرار گرفته است

Paytm عمده فین‌تک ظرف سه ماه پس از راه‌اندازی UPI Lite در اپلیکیشن پرداخت خود، شش میلیون مشتری به‌دست آورد. علاوه بر این، این شرکت در حال کار بر روی ساخت یک محصول کارت اعتباری RuPay با نام تجاری مشترک با یک شریک صادر کننده است.

در یک جلسه آنلاین که در دفتر مرکزی آن در نویدا برگزار شد، سوریندر چاولا، مدیر اجرایی بانک پرداخت Paytm در مورد پذیرش UPI Lite به عنوان یک حالت پرداخت در میان 90 میلیون کاربر تراکنش ماهانه Paytm صحبت کرد. Abhishek Madan، رئیس UPI در Paytm، گفت که به محض اینکه قابلیت افزودن خودکار در UPI Lite فعال شود، انتظار دارد افراد بیشتری وارد آن شوند. او گفت: «این به عنوان یک حلقه عمل می‌کند، فرد پول را بارگیری می‌کند و از آن استفاده می‌کند و سپس دوباره به‌طور خودکار پول بارگیری می‌کند.

در جلسه ای که با حضور ویجی شکار شارما، بنیانگذار و مدیر عامل Paytm و مدیر عامل Paytm، بهوش گوپتا، ویژگی های جدید در مورد پرداخت های سریع از طریق UPI Lite، تقسیم صورت حساب، ایجاد شناسه های شخصی، ویژگی های چت و کارت های اعتباری RuPay در برنامه Paytm برگزار شد.

گوپتا گفت: در ساعات اوج بار سنگینی روی اکوسیستم UPI وجود دارد و با Lite نرخ موفقیت در پرداخت‌های UPI تا 99.9 درصد افزایش می‌یابد.

شارما اضافه کرد که بدون نیاز به پین، تراکنش های UPI با اندازه بلیط کوچکتر را می توان به سرعت در Paytm انجام داد.

چاولا در مورد افزودن مشتریان جدید در بانک پرداخت Paytm افزود که هنوز برخی از شفاف‌سازی‌ها از سمت رگولاتور در انتظار است که آنها باید بتوانند راه‌اندازی کنند. در نوامبر 2022، بانک مرکزی این کشور از بانک پرداخت Paytm خواسته بود تا اضافه کردن مشتریان جدید را تا دستورات تنظیم کننده متوقف کند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


در حال حاضر، Paytm از ورود بازرگانان جدید برای خدمات پرداخت آنلاین خود منع شده است، حتی با وجود اینکه هنوز در مرحله تضمین مجوز جمع‌آوری پرداخت از RBI است. گوپتا گفت که با کمتر از 2000 روپیه تراکنش که هزینه‌ای را بر تاجر تحمیل می‌کند، آن را دریافت می‌کند. این پتانسیل را دارد که شبکه پذیرش کارت های اعتباری RuPay را به طور کلی افزایش دهد. او گفت: «از نظر صدور جدید، شماره کارت اعتباری RuPay به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

بانک پرداخت Paytm در حال حاضر نمی تواند کارت اعتباری صادر کند، اما گوپتا گفت که آنها به زودی کارت اعتباری RuPay را با نام تجاری مشترک با شریک صادر کننده راه اندازی خواهند کرد.

در مرحله دوم، NPCI همچنین در حال ساخت پرداخت خودکار UPI از طریق کارت های اعتباری RuPay است. این کار تراکنش‌های مکرر مانند پرداخت‌های OTT و سایر هزینه‌های اشتراک را که در اختیار پرداخت خودکار UPI قرار می‌گیرند را قادر می‌سازد تا از طریق کارت اعتباری به عنوان منبع تأمین مالی انجام شوند.

Paytm شاهد رشد ثابتی در حجم پرداخت با ارزش ناخالص کالا در سه ماهه مارس بوده است که به 3.6 لک کرور رسیده است. در سه ماهه مارس، Paytm از نظر درآمد حاصل از تجارت پرداخت خود، 1467 کرور روپیه با ضرر 168 کرور روپیه ثبت کرد.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.