V3 Ventures India: Verlinvest’s V3 Ventures عملیات هند را با 100 میلیون یورو افتتاح می کند.

شرکت سرمایه گذاری در مراحل اولیه V3 Ventures، که توسط گروه سرمایه گذاری جهانی و خانوادگی Verlinvest حمایت می شود، فعالیت های خود را در هند راه اندازی کرده است.

V3 Ventures دارای مجموعه ای 100 میلیون یورویی (حدود 900 کرور روپیه) برای سرمایه گذاری در سراسر هند، اروپا و ایالات متحده است.

بنیانگذار و شریک سرمایه گذاری این شرکت، آرجون وایدیا به ET گفت که تقریباً 30 درصد از مجموعه در هند سرمایه گذاری خواهد شد.

وی افزود: «ما در درازمدت نسبت به هند خوش‌بین هستیم و بنابراین این اولین تعهد سرمایه ماست که قصد داریم در حدود دو سال آینده سرمایه‌گذاری کنیم.»

Verlinvest حامی V3 Ventures قبلاً در شرکت های هندی مانند Byju’s، Purplle.com، Sula Vineyards سرمایه گذاری کرده است.

V3 Ventures توسط Vaidya، که برند Ayurvedic D2C Dr Vaidya’s را در سال 2016 تأسیس کرد، و Lopo Champalimaud، که پلتفرم رزرو دیجیتالی زیبایی در اروپا Treatwell را تأسیس کرد، تأسیس شد.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


در هند، V3 Ventures قبلاً روی پلتفرم محتوای صوتی Kuku FM و برنامه مراقبت‌های بهداشتی دیجیتال Eka Care سرمایه‌گذاری کرده است. «در هند V3 بر سرمایه‌گذاری در سراسر چشم‌انداز مصرف‌کننده با تمرکز واضح بر مارک‌های مصرف‌کننده، فناوری مصرف‌کننده و پلت‌فرم‌ها و توانمندسازی تجارت تمرکز خواهد کرد. وایدیا گفت که این شرکت سرمایه‌گذاری در حین سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه، سه حوزه تمرکز خواهد داشت. او گفت که اینها شامل حمایت از بنیانگذاران مناسب، اندازه بازار برای تعیین نقطه ورود مناسب برای کسب و کار در مقیاس، و معیارهای اصلی مانند قیمت نهایی، هزینه جذب مشتری و غیره است.

در بیانیه ای آمده است که Vaidya از بمبئی فعالیت خواهد کرد و سرمایه گذاری در آسیا و هند را در کنار شریک V3 Ventures Rahul Maheshwari رهبری خواهد کرد.

فعالیت‌های V3 Ventures در هند در زمانی راه‌اندازی شد که استارت‌آپ‌ها در این کشور و همچنین استارت‌آپ‌های مستقر در خارج از کشور، در شرایطی که بانک‌های مرکزی در سرتاسر جهان سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه و افزایش نرخ‌های بهره را افزایش می‌دهند، با کاهش سرعت سرمایه‌گذاری خطرپذیر روبرو شده‌اند. .

وایدیا خاطرنشان کرد که در حالی که کسب و کارها هنوز در حال تامین مالی هستند، زمان بیشتری برای انعقاد معاملات نیاز است.

شرکت‌های خوب و کسب‌وکارهای قوی هنوز در حال تامین مالی هستند. این مورد در چرخه های تجاری وجود دارد. در حالی که کمی بیشتر زمان می برد، معاملات در حال وقوع هستند. من اساساً نسبت به هند خوش بین هستم و در این شرایط کلان، به نظر می رسد که ما چیزهای زیادی برای اقتصاد خود داریم. بنابراین، من نسبت به فعالیت های معاملاتی برای مشاغل اساساً سالم خوش بین هستم.

ET در 21 مارس با استناد به گزارشی که توسط گروه مشاوره بوستون (BCG)، Times Bridge و TiE Delhi-NCR منتشر شد، گزارش داد که کند شدن سرمایه در هند، که با مقدار زیادی پودر خشک تخصیص نیافته همراه است، می‌تواند منجر به پذیرش سرمایه‌گذاران شود. رویکرد «انتظار و دیدن» در استارت‌آپ‌های مرحله آخر.

در این گزارش آمده است که وجوه متمرکز بر هند با 23 میلیارد دلار در سال 2022 در بالاترین میزان سرمایه تخصیص نیافته قرار دارند. پودر خشک عمدتاً در استارتاپ های اولیه در سال 2023 به کار می رود و سرمایه گذاران صبر و حوصله خود را با “رشد و مراحل پایانی” نشان می دهند. استارت‌آپ‌ها» با تمرکز بر معیارهای سودآوری، افزود.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.