whatfix: شرکت SaaS Whatfix به ARR 50 میلیون دلاری رسیده است، به دور جدید سرمایه گذاری می پردازد

در زمانی که شرکت‌های نرم‌افزار اشتراک در چرخه‌های فروش کاهش یافته‌اند، Whatfix تحت حمایت SoftBank و Sequoia Capital شاهد رشد درآمدی قوی است.

به گفته دو نفر از آشنایان با عملکرد شرکت، شرکت مستقر در بنگالورو 50 میلیون دلار درآمد تکرارشونده سالانه (ARR) – معیاری کلیدی برای مشاغل نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) – از حدود 20 میلیون دلار در سال 2021 ثبت کرد.

به گفته منابع، رشد درآمد برای پلتفرم مبتنی بر SaaS، که راهنمایی درون برنامه‌ای و پشتیبانی عملکرد برنامه‌های کاربردی وب و محصولات نرم‌افزاری را ارائه می‌کند، به دلیل افزایش تقاضای مشتریان سازمانی برای افزایش بهره‌وری کارکنان، کاهش زمان آموزش و هزینه‌ها بوده است. .

سخنگوی Whatfix به دلیل محرمانه بودن از اظهار نظر در مورد اعداد ARR شرکت خودداری کرد.

یکی از منابعی که قبلاً ذکر شد، این استارتاپ همچنین در حال مذاکره برای جذب سرمایه است.

Whatfix به نظر می رسد در زمانی که بودجه SaaS ضربه بزرگی خورده است افزایش یابد_Graphic_ETTECHETtech

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

علاوه بر این، Whatfix مدل‌های جدید زبان بزرگ و ادغام‌های مرتبط با هوش مصنوعی را برای محصول خود توسعه داده است.

واراک کومار، یکی از بنیانگذاران و CTO، واراک کومار در اوایل این ماه اعلام کرد: «واتسفیکس با ویژگی‌های تکمیل خودکار و تشخیص تصویر، آموزش نیروی کار خود را بر روی برنامه‌های جدید بدون هیچ تلاش مهندسی برای کسب‌وکارها آسان‌تر می‌کند».

ادغام‌ها در زمانی اتفاق می‌افتند که استارت‌آپ‌هایی که در مراحل پایانی و رشد هستند، نوآوری‌ها را کاهش می‌دهند تا کسب‌وکار موجود را در مواجهه با کندی بودجه اولویت‌بندی کنند.

ET ماه گذشته گزارش داده بود که استارت‌آپ‌های SaaS به مشتریان خود 40 تا 50 درصد تخفیف در معاملات بزرگ می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که آنها در مقابل رقبا شکست نخواهند خورد. این در حالی است که شرکت‌های SaaS هند نسبت به رقبای آمریکایی خود مزیت قیمتی دارند. معمولاً حاشیه SaaS برای این بخش 60 تا 70 درصد است.

دور جدید تامین مالی در Whatfix، که ET نمی‌توانست جزئیات آن را مشخص کند زیرا مذاکرات هنوز ماهیت اکتشافی دارند، این شرکت را در کنار چند شرکتی قرار می‌دهد که هنوز موفق به جذب سرمایه‌گذاران می‌شوند.

بر اساس داده های Venture Intelligence، پایگاه داده معاملات، سرمایه در بخش نرم افزار سازمانی، که شامل پلتفرم های SaaS و سایر ابزارهای نرم افزاری فروخته شده به شرکت ها می شود، در سه ماهه منتهی به مارس 2023 از 2.55 میلیارد دلار در سه ماهه سال قبل به 366 میلیون دلار کاهش یافت. محکم

چه کار می کند

Gyde.ai مستقر در پونا، یک بازیکن کوچکتر در این فضا، به ET گفت که در سه ماهه گذشته نیز شاهد علاقه خوبی از سوی مشتریان بوده است.

پراسانا وایدیا، یکی از بنیانگذاران شرکت تحت حمایت Better Capital، گفت: «شرکت‌ها قبلاً تن‌ها نرم‌افزار خریداری کرده‌اند و می‌خواهند مطمئن شوند که اکنون به سطح مورد انتظارشان استفاده می‌شود.

وایدیا گفت که Gyde.ai حدود 10 مشتری در ماه را می بندد که تقریباً دو برابر سال قبل است. او گفت: «شاید چرخه سفت کردن کیف پول به طور کلی به فضا کمک کند، زیرا ما نیز در چند ماه گذشته شاهد علاقه زیادی از سوی مشتریان کوچکتر و همچنین مشتریان سازمانی بوده ایم.

شرکت هایی مانند Whatfix و رقیب آن، WalkMe، برای بهبود حرکت خود به بازار، به مشاوره با شرکت های بزرگ SAP و Accenture متکی هستند. WalkMe که در فهرست نزدک قرار دارد، با حدود 220 میلیون دلار ARR و حدود 764 میلیون دلار ارزش بازار در بسته شدن بازار روز سه‌شنبه، همچنین منطق Vaidya را در تماس سه ماهه خود با تحلیلگران در فوریه منعکس کرد.

دن آدیکا، مدیر عامل شرکت، گفت: «نکته اصلی این است که بازار و سازمان‌ها مملو از نرم‌افزار هستند. “قدرت خرید به سمت بخش منتقل شده است که تلاش می کند یک نیاز تاکتیکی و نتیجه تجاری را برای کل سازمان حل کند.”

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.