whitehat: دادگاه عالی دهلی در دادخواست افترا به موسس وایت هات جونیور تخفیف موقت می دهد

دادگاه عالی دهلی روز دوشنبه در یک دادخواست افترا که توسط بنیانگذار وایت هات جونیور ، کاران باجاج ، علیه منتقد صوتی استارت آپ فناوری آموزشی ، پرادیپ پونیا ، ترتیب داده شد ، قرار موقت را صادر کرد.

طبق دستور دادگاه ، پونیا – مهندس نرم افزار – تا جلسه بعدی دادگاه که در 6 ژانویه 2021 برگزار می شود ، از دسترسی به برنامه درسی شرکت و کانال های ارتباطی داخلی مانند اسلک و پخش تلویزیونی یا انتقال اطلاعات از این افراد منع شده است. منابع عمومی.

وی همچنین از اظهارنظر در مورد کیفیت پرسنلی که از طریق پلت فرم WhiteHat Jr به دانش آموزان مدارس کد می دهند و گرفتن چند توییت که از این استارتاپ به عنوان “طرح هرمی” یاد کرده بودند ، خودداری کرده است.

وی گفت: “این دادخواست چندین مورد بحث برانگیز را شامل می شود كه در این مرحله ورود به آنها نادرست است. با این حال ، برخی از حقایق وجود دارد که نیاز به صدور دستور می باشد ، “موکتا گوپتا ، قاضی دادگاه عالی دهلی گفت.

پونیا همچنین مانع استفاده از کلمه کلیدی “WhiteHat” برای کانال YouTube خود تا جلسه بعدی است.

پونیا در جریان دادرسی گفت که وی هیچ برنامه درسی را از Whitehat Jr – که به صورت آنلاین کدنویسی برای کودکان مدرسه را آموزش می دهد – بارگیری نکرده یا در سیستم آن هک نکرده است ، و به همین دلیل مایل است از این نظر حکمی صادر کند.

باجاج به ET گفت: “روایتی در حال پخش شدن است که ما انتقادات را سرکوب می کنیم ، در حالی که ما از انتقاد مبتنی بر واقعیت استقبال می کنیم و هر جا لازم باشد جبران می کنیم همانطور که اخیراً در کار بازاریابی خود انجام دادیم.”

باجاج با اشاره به پرونده افترا علیه پونیا ، گفت: “اما آیا این انتقاد زمانی است که شما به سیستم ما نفوذ می کنید ، با یک هویت جعلی تماس می گیرید تا با معلمان ما تماس بگیرید و آنها را با اظهارات توهین آمیز مانند نامیدن آنها به عنوان خانه دارانی که آموزش نمی بینند ، نشان دهید؟ از اینجا چیزی برای یادگیری وجود ندارد. ”

“پرونده ما فقط علیه این موارد بود و دادگاه در مورد آنها توافق کرده است. ما نمی خواهیم جلوی انتقاد را بگیریم. ”

پونیا به ET گفت ، “WhiteHatJr به طور سیستماتیک در تلاش است تا انتقادهایی را كه تاریخچه آن در مقالات مختلف به خوبی ثبت شده است ، خاموش كند. آنها کودکان خیالی خلق کرده اند که 20 کرور درآمد کسب می کنند ، به موفقیت های دروغین نسبت داده اند ، مانند سخنرانی تد ایکس که هرگز چنین نبوده و ادعاهایی کاملاً بی اساس و بدون در نظر گرفتن واقعیت ها یا تأثیراتی که این اظهارات بر کودکان خردسال دارد ، داشته اند. قصد من این بود و فقط افشای این شیوه های نادرست و غیراخلاقی تجارت ، ایجاد بحث عمومی درباره موضوعات مهمی است که می تواند نسل کل جوانان را که از این تبلیغات دروغین خرید می کنند تحت تأثیر قرار دهد. آنها به دنبال یک دستور کلی گنگ بودند و می خواستند مانع از مراجعه من به آنها به عنوان مبنای مارک های تجاری شوند. خوشحالم که آنها آنچه را که از دادگاه خواستند دریافت نکردند. من پاسخ مفصلی به ادعاهای آنها خواهم داد. ”

در همین حال ، WhiteHat Jr دادخواست توهین دیگری را علیه یک منتقد دیگر ، Aniruddha Malpani ، سرمایه گذار فرشته ، با درخواست خسارت به ارزش 1.9 میلیون دلار تنظیم کرده است. این پرونده روز سه شنبه در دادگاه عالی دهلی رسیدگی می شود.

آشغال گرگ گوپتا

ماه گذشته ، نهاد تنظیم کننده تبلیغات ASCI از WhiteHat Jr خواسته بود تا پنج مورد از تبلیغات خود را که ادعا می کرد دانش کدگذاری کودکان 6 و 7 ساله را قادر می سازد برنامه هایی را توسعه دهند که به صفوف سرمایه گذاران می پردازد ، پس بگیرد. این تبلیغات در ماه آگوست به صورت مستقیم پخش شده بود.

باجاج گفت: “ما در مورد انتقاداتی كه از این تبلیغات دریافت کردیم ، هرچه سریعتر واکنش نشان دادیم.”

کمپین دیگری – پیرامون یک کودک خیالی به نام ولف گوپتا – در جلسه دادگاه روز دوشنبه علیه پونیا مطرح شد.

پونیا گفت: در این تبلیغات ادعا می شود كه گرگ گوپتا با دستمزد 20 كراور در استخدام گوگل است و از آن انتقاد می كند و این فقط یك عنصر خیالی است كه برای جذب كودكان ایجاد شده است.

منتقدان این استارتاپ مانند پونیا و مالپانی گفته اند که چنین کمپین هایی برای فروش رویاهای بلند به والدین انجام می شود و در نهایت بر سلامت روان و روان کودکان تأثیر می گذارد.

باجاج در مورد کمپین Wolf Gupta ، به ET گفت: “اجرای این کارزار نادرست بود. من اعتراف می کنم که سیستم های بهتری باید وجود داشته باشد ، اما ماهها قبل ، قبل از شروع انتقاد ، این سیستم با یک بررسی خود ساقط شد. ”

باجاج گفت که مبارزات Wolf Gupta در حدود ژانویه تا فوریه زمانی آغاز شد که این شرکت تازه یک ساله بود.

وی در مورد پرونده مالپانی توضیحی نداد و گفت این پرونده در دادگاه ها است.

مالپانی به ET گفت ، “من نمی فهمم كه WhiteHat Jr چگونه به” حملات دروغین و غیراخلاقی “اعتراض می كند اما احساس می كند كه خرج كردن پول برای تبلیغاتی مانند Wolf Gupta كه پر از دروغ است و عمداً برای فریب والدین با ادعاهای دروغ طراحی شده است ، اخلاقی است. ”

باجاج در مورد تاثیری که کمپین Wolf Gupta ممکن است بر کاربران داشته باشد اظهار نظری نکرد.

وقتی دادخواست اجتماعی شد

طی دو روز اخیر چندین بنیانگذار استارتاپ از هند و خارج از کشور به توییتر رفته اند تا در مورد نبرد حقوقی بین WhiteHat Jr و منتقدان پونیا و مالپانی صحبت کنند.

جانی پاشا ، بنیانگذار پلت فرم اطلاعات آنلاین و طبقه بندی شده لوكال ، كه برای افراد غیر انگلیسی صحبت می كند ، گفت: “من فكر نمی كنم این الگوی مناسبی برای اكوسیستم راه اندازی باشد.”

“سرمایه گذاران ، بنیانگذاران و کارمندان از طریق خروج WhiteHat Jr درآمد کسب کرده اند. آنها باید ترجیح می دادند به جای طرح این دادخواست ، بر انتقاد معتبر و اصلاح آن تمرکز کنند. همه عاشق داستان David vs Goliath هستند ، و این در واقع تبدیل به آن شده است ، و این باعث می شود اعتبار WhiteHat Jr بدتر شود. ”

در ماه اوت ، رهبر فن آوری Byju ، WhiteHat Jr را در یک معامله نقدی 300 میلیون دلاری خریداری کرد.

جنرال آتلانتیک و سکویا هند ، سرمایه گذاران Byju’s ، از اظهار نظر در مورد دادخواست های وایت هات جونیور علیه پونیا و مالپانی خودداری کردند. سایر سرمایه گذاران در اکوسیستم فناوری به سوالات ET در مورد این موضوع پاسخ ندادند.

Nelesh Misra ، قصه گو صوتی ، که بیش از 125000 دنبال کننده در توییتر دارد ، این پرونده های قضایی را “اقدامی فاجعه بار توسط Karan Bajaj خواند ، زیرا این زمزمه های ناراحت کننده علیه این شرکت را که به طور پراکنده در سراسر رسانه های اجتماعی مشاهده می شود ، مورد توجه ملی قرار خواهد داد. ”

Misra ، بنیانگذار Slow ، موجودی که زندگی ساده و معنادار خود را از طریق محتوا ، محصولات و تجربیات خود تبلیغ می کند ، همچنین از منتقدان آنلاین WhiteHat Jr بوده است.

“هر وقت در این باره توییت می زنم ، بیشتر و بیشتر والدین موافق ، که به همان اندازه با این شرکت و راه های آن مشکل دارند ، پیدا می کنم. اگر آنها فکر می کردند که این یک سکوت ترسناک را تحمیل می کند ، این دادخواست لانه شاخدار را به هم زده است. “Misra به ET گفت.