Zerodha برای تشکیل JV با صندوق کوچک برای تجارت صندوق های مشترک: Nithin Kamath

میلیاردر Nithin Kamath، بزرگترین شرکت کارگزاری سهام هند Zerodha، امروز اعلام کرد که یک سرمایه گذاری مشترک با پلتفرم فین تک کوچک برای راه اندازی یک تجارت جدید مدیریت دارایی (AMC) تشکیل خواهد داد.

“در حالی که منتظر تایید نهایی AMC (صندوق مشترک) خود بودیم، از ما پرسیدیم که آیا باید آن را خودمان بسازیم یا همکاری کنیم. با توجه به تجربه بیش از 6 سال کوچکی که در ساخت محصولات سرمایه گذاری دارد، ایجاد یک سرمایه گذاری مشترک کاملاً منطقی بود. کامات در توییتر خود نوشت: JV) برای ساخت AMC.

او گفت که کوچک، که میزبان سبدهای سهام یا ETF در پلتفرم خود است، به Zerodha کمک می کند تا محصولات ساده صندوق های سرمایه گذاری غیرفعال کم هزینه را بسازد. هر دو استارت آپ مستقر در بنگالورو هستند و Smallcase Zerodha را یکی از سرمایه گذاران خود می داند.


بنیانگذار Smallcase Vasanth Kamath گفت: در شش سال گذشته، کوچک‌ها در کمک به میلیون‌ها دارنده حساب Demat موفق بوده‌اند تا یک سبد بلندمدت سالم بسازند، و پتانسیل بسیار زیادی برای آوردن همان اصول سادگی و شفافیت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک وجود دارد. بخش جدیدی از سرمایه گذاران

وی گفت: «فرصت افزایش مشارکت در بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاران خرد بسیار زیاد است و ما قویاً معتقدیم که صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با ترکیب مناسبی از محصولات، راه‌حل‌ها و فناوری به تسریع این روند ادامه خواهند داد.»

در سال 2021، Zerodha تأییدیه اصلی Sebi را برای راه اندازی یک تجارت AMC دریافت کرد. تیم او آماده است تا ظرف 2 تا 3 ماه پس از دریافت نهایی، فروش صندوق های سرمایه گذاری مشترک را آغاز کند.

Bajaj Finserv که مدارک لازم را برای راه اندازی هفت طرح MF ثبت کرده است، آخرین شرکت کننده در صنعت صندوق های سرمایه گذاری مشترک است. در مصاحبه قبلی با ET Markets، کامات گفته بود که برخلاف AMC های بزرگ، Zerodha هیچ وجوهی به طور فعال مدیریت نمی کند. فقط محصولات غیرفعال که سرمایه گذاران بلندمدت را هدف قرار می دهند. “من فکر نمی‌کنم فضایی برای یک ETF دیگر یا بانک Nifty ETF وجود داشته باشد. ما می‌خواهیم برخی از صندوق‌های هدف‌محور مانند صندوق بازنشستگی را قرار دهیم که مانند یک صندوق با تاریخ هدفمندی است که در آن سهام و بدهی هر سال مجدداً متعادل می‌شوند. جدا از کامات گفته بود که محصولات غیرفعال دیگری نیز وجود خواهد داشت.

Zerodha قصد دارد با ناب نگه داشتن آن، فناوری اول و ساده تر کردن انتخاب صندوق های سرمایه گذاری جدید، به کسب و کار جدید نزدیک شود.