zestmoney: بنیانگذاران ZestMoney شرکت فین‌تک را پس از شکست قرارداد PhonePe ترک می‌کنند

دو منبع آگاه به ET گفته‌اند که استارت‌آپ مشکل‌ساز فین‌تک ZestMoney، بنیان‌گذارانش لیزی چپمن، پریا شارما و آشیش آنانتارامن را پس از شکست خرید احتمالی آن توسط PhonePe در ماه مارس، ترک خواهند کرد.

یکی از افرادی که در این خصوص توضیح داده شده است، گفت: “روز دوشنبه یک سالن شهرداری توسط مدیریت برگزار شد که در آن بنیانگذاران به بقیه تیم اطلاع دادند که آنها شرکت را ترک می کنند.”

چپمن در یک ارتباط داخلی با تیم گفت که بنیانگذاران همچنان سهامداران اصلی خواهند بود و از انتقال به مدیریت جدید طی چهار ماه آینده حمایت خواهند کرد.

“پریا، آشیش و من تقریباً 8 سال پیش ZestMoney را با رویای مقرون به صرفه کردن زندگی برای میلیون‌ها هندی شروع کردیم… ما به اینکه چقدر در آن سفر پیش رفتیم و پیشرفت‌هایی که در اعتبار واقعاً دموکراتیک در کشور با استفاده از مسیر خود انجام دادیم افتخار می‌کنیم. فناوری شکستن در چند هفته گذشته، ما فکر زیادی کرده‌ایم و در حالی که رسیدن به این نتیجه برای ما بسیار سخت بوده است، تصمیم گرفته‌ایم که از نقش‌های عملیاتی خود به عنوان مدیرعامل (لیزی)، مدیر مالی و مدیر عامل (CFO) کناره گیری کنیم. پریا) و مدیر ارشد فناوری (آشیش)،” چپمن در ارتباط خود گفت.

ما 100% به پتانسیلی که ZestMoney دارد و تیم مدیریتی جدیدی که در این زمان گام بر می‌دارند اعتقاد و ایمان داریم و ما مطلقاً هر کاری که بتوانیم برای حمایت از آنها و شما انجام خواهیم داد، هم طی 4 ماه آینده که در حال انتقال هستیم، و او افزود که در بلند مدت

طبق داده‌های Tracxn، این سه بنیانگذار مجموعاً حدود 18 درصد در Primrose Hill Ventures، نهاد شرکتی ZestMoney را در اختیار داشتند. سایر سهامداران عمده این شرکت عبارتند از PayU، Ribbit Capital، Zip و Omidyar Network.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


ZestMoney به‌عنوان یک گزینه پرداخت پرداخت در پلتفرم‌های تجارت الکترونیک و تعداد کمی از فروشگاه‌های خرده‌فروشی سازمان‌یافته آفلاین، پیشنهاد می‌کند بخرید اکنون پرداخت کنید. استارت‌آپ سریع کرست پس از آشکار شدن داستان جهانی BNPL در یک سال گذشته در روزهای سختی قرار گرفت.

استارت‌آپ تحت حمایت PayU زمانی که قرار بود توسط شرکت بزرگ پرداخت دیجیتال PhonePe خریداری شود، به دنبال سرمایه‌گذاری جدید VC بود.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.