zestmoney: رهبری ارشد ZestMoney برای تشکیل مدیریت جدید پس از خروج بنیانگذاران

یک روز پس از اینکه سه بنیانگذار ZestMoney اعلام کردند که شرکت مشکل دار فین تک را ترک خواهند کرد، لیزی چپمن، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل استارتاپ اعلام کرد که معاون مالی استارتاپ، Mohit Chhajer، مدیر ارشد بانکی Mandar Satpute و معاون ارشد رشد، آبیشک شارما از این شرکت استفاده خواهد کرد. شارژ.

در تالار شهر که روز دوشنبه برگزار شد، بنیانگذاران ZestMoney – چپمن، پریا شارما و آشیش آنانتاتامن – به کارمندان اطلاع دادند که از نقش های عملیاتی خود کناره گیری کرده و از انتقال به مدیریت جدید طی چهار ماه آینده حمایت خواهند کرد.

بنیانگذاران به عنوان سهامدار Primrose Hill Ventures، نهاد شرکتی که ZestMoney را کنترل می کند، ادامه خواهند داد، جایی که آنها مجموعاً حدود 18.5٪ را بر اساس داده های Tracxn دارند.

“در حالی که ما به فصل های بعدی سفرهای خودمان می رویم، با اطمینان باتوم را به Mohit Chhajer، Mandar Satpute و Abhishek Sharma می سپاریم تا شرکت را به سمت آینده هدایت کنند. چاپمن در پست خود در لینکدین گفت: همه آنها برای مدت طولانی در سفر با ما بوده اند و به ساخت و توسعه شرکت برای تبدیل شدن به بزرگترین امتیاز وام دیجیتال در کشور کمک کرده اند.


چپمن همچنین فاش کرد که نزدیک به 175 کارمند به بازسازی استارتاپ ادامه خواهند داد، زیرا دیگران از شرکت خارج می شوند. Zestmoney از زمانی که PhonePe بزرگ پرداخت دیجیتال با پشتیبانی Walmart از مذاکرات برای تصاحب این شرکت کناره گیری کرد، در یک مارپیچ نزولی قرار داشت. با شکست قرارداد، ZestMoney بیش از 100 کارمند از تیم 450 نفره خود را اخراج کرد. بخش قابل توجهی از کارکنان نیز به PhonePe نقل مکان کردند که به دنبال ایجاد کسب و کار وام دهی خود از صفر است.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

روز دوشنبه، سامیر نیگام، مؤسس و مدیر عامل PhonePe در وب سایت میکروبلاگینگ توییتر گفت که این شرکت یک کپی از IP فناوری (مالکیت معنوی) پلت فرم خدمات وام ZestMoney گرفته و حدود 130 کارمند خود را استخدام کرده است. با این حال، او تصریح کرد که PhonePe نه به دنبال استخدام کارمندان بیشتری از ZestMoney است و نه قصد دارد تجارت وام یا دارایی های بد خود را به دست آورد.

نیگام گفت: “نسخه IP فناوری با رضایت بنیانگذاران، هیئت مدیره و سرمایه گذاران شرکت خریداری شد. کارمندان با رضایت ZestMoney استخدام شدند زیرا مجبور به کاهش نیرو شدند. ما برای ZestMoney آینده روشنی آرزو می کنیم و در حال ریشه یابی برای آنها هستیم تا اوضاع را تغییر دهند.” یک سری توییت

ET برای اولین بار در 30 مارس گزارش داد PhonePe از خرید ZestMoney کناره گیری کرده بود پس از بررسی دقیق شش ماهه آن، پرچم‌های قرمز را برافراشت و ضربه بزرگی به شرکت خرید در حال حاضر پرداخت بعدا (BNPL) وارد کرد.

ZestMoney مستقر در بنگلور که در سال 2015 تأسیس شد، زندگی خود را به عنوان یک پلتفرم تامین وام آغاز کرد تا امکان پرداخت سریع اعتبار در محل فروش را فراهم کند، که عمدتاً بر روی تجار آنلاین متمرکز است.

ZestMoney با شرکت‌های بزرگ تجارت الکترونیک Flipkart، Amazon، Myntra و Nykaa همکاری می‌کند تا پرداخت‌های بعدی را به عنوان محصول ارائه دهد. این شرکت با چندین وام دهنده، از جمله Aditya Birla Finance، Tata Capital و Hero Fincorp، مشارکت اعتباری ایجاد کرده است. این شرکت Nahar Credits، یک شرکت مالی غیربانکی (NBFC) که دفتر مرکزی آن در چنای قرار دارد را خریداری کرد تا شروع به اعطای وام از دفتر خود کند و در عین حال به مشارکت وام دهندگان ادامه دهد.

ET در 26 آوریل به طور انحصاری گزارش داده بود که این شرکت تصمیم گرفته است مدل کسب و کار خود را از یک وام دهنده به ارائه راه حلی با برچسب سفید به سایر وام دهندگان فین تک یا NBFC برای مشاغل اعتباری خود تغییر دهد.

این امر حتی زمانی رخ می دهد که این شرکت به دنبال خریدار برای بازوی NBFC خود، Nahar Credits می گردد.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.