zilingo: بنیانگذار Zilingo Ankiti Bose شکایت 820 کرور روپیه ای را علیه سرمایه گذار ماهش مورتی شکایت کرد.

آنکیتی بوز، یکی از بنیانگذاران استارت‌آپ فناوری مد در سنگاپور، Zilingo، برای آخرین سرمقاله خود که در مورد کلاهبرداری‌های رو به رشد در اکوسیستم استارت‌آپ هند صحبت می‌کند، شکایتی به ارزش 820 کرور علیه فرشته سرمایه‌گذار ماهش مورتی (Mahesh Murthy) برای افترا تنظیم کرده است.

مورتی یکی از شرکای مدیریتی در شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز اولیه Seedfund بود که از شرکت هایی مانند redbus، Chumbak و دیگران حمایت می کرد.

همانطور که در وب سایت دادگاه عالی بمبئی آمده است، بوز در 20 آوریل 2023 از طریق شرکت حقوقی Singhania & Co LLP شکایت کرد و همچنین یک شرکت رسانه ای Outlook Business را به عنوان طرف خوانده در این پرونده معرفی کرده است.

با توجه به پرونده‌هایی که در دادگاه عالی بمبئی ایجاد شده است، بوز خواستار صدور یک «حکم دائمی» است که «مورتی را از انتشار هر گونه محتوایی (در رسانه‌های اجتماعی یا موارد دیگر) که علیه او افتراآمیز است، باز دارد.

هنگامی که با پرادیپ جین، شریک شرکت حقوقی Singhania & Co LLP تماس گرفتیم، توسعه را تایید کرد اما از افشای هیچ جزئیاتی خودداری کرد، زیرا این موضوع تحت قضاوت است.

به گفته بوز، آخرین قطعه مورتی در Outlook Business که در اول مارس منتشر شد «تبعیض‌آمیز و افتراآمیز» است.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


به گفته بوز، مقاله «از سرمایه کرکس تا سرمایه قربانی: دیدگاه ماهش مورتی در مورد VCها در هند» شامل «انبوهی از دروغ‌ها، تحریف‌ها و ادعاهای زهرآگین» است. مورتی در سرمقاله خود از استارت‌آپ‌هایی مانند Zilingo، Trell نیز نام می‌برد. ، BharatPe و GoMechanic که از سال گذشته به دلیل کلاهبرداری ادعا شده در اخبار بوده اند، و در مورد داستان “چگونه بنیانگذاران میز سرمایه گذاران هندی را تغییر داده اند” صحبت می کند.

در حالی که مورتی دقیقاً نامی از بوز در مقاله نمی‌برد، او ارجاعاتی از جمله «یک خانم» که «پرتال مد محبوبی را اداره می‌کرد و پول سکویا را می‌گرفت» آورده است که بوز معتقد است در مورد او بسیار خاص است.

“قطعه مورتی ادامه انتقام سه ساله علیه من است. این کمپین مخرب رسانه‌ای که علیه من راه‌اندازی شد، به اعتبار من آسیب رسانده، خسارات مالی قابل‌توجهی به بار آورده است، و کاملاً مبتنی بر داستان است، بدون ذره‌ای شواهد علیه من.»

سال گذشته ET گزارش داد که Bose و Zilingo در چشم طوفان بوده اند، زیرا اختلافات مالی ادعایی در حسابداری آنها در طی یک فرآیند بررسی دقیق برای دور جدید بودجه کشف شد.

من همیشه معتقد بودم که داشتن امتیاز یک پلت فرم عمومی باید با احساس مسئولیت و احترام همراه باشد. قطعه “نظر” مورتی فقط برای تقویت نگرش های جنسیتی و کنایه های شایعه آمیز است که بیشتر بنیانگذاران زن را از دستیابی به پتانسیل واقعی خود باز می دارد.”

پیام‌ها و پرسش‌های ایمیل‌شده ارسال‌شده به مدیر اجرایی مورتی و Outlook Publishing India پاسخی دریافت نکردند.

این استارتاپ فناوری مد، مدیر اجرایی سابق بوز را تعلیق کرد و در نهایت در ماه مه سال گذشته خدمات او را خاتمه داد، به دنبال آن او در مصاحبه ای به ET گفت که “فرصت پاسخگویی به هیچ یک از اتهامات مطرح شده علیه خود را به او داده نشد”.

در ژوئن 2022، بوز از مدیریت در شرکت هلدینگ Zilingo Pte Ltd و همچنین شرکت های تابعه آن استعفا داد.

در اوایل ژانویه امسال، ET گزارش داد که Zilingo دارایی‌های فناوری خود را فروخته و Ncinga Innovations را به ارائه‌دهنده نرم‌افزار مدیریت تجارت الکترونیک مستقر در زوریخ، Buyogo AG خریداری کرده است.

این شرکت EY Corporate Services Pte را به عنوان مدیر تصفیه موقت منصوب کرده و روند انحلال آن را تأیید کرده است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.