zypp: Zypp Electric دو میلیون وسیله نقلیه در ناوگان خود مستقر می کند، 300 میلیون دلار برای توسعه سرمایه گذاری می کند.

به گفته آکاش گوپتا، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت، شرکت ارائه‌دهنده خدمات تحرک الکتریکی استارت‌آپ، زیپ الکتریک، قصد دارد در سه سال آینده 2 میلیون وسیله نقلیه را در ناوگان خود مستقر کند و برای تأمین مالی توسعه آن به 300 میلیون دلار نیاز دارد.

این شرکت که در حال برنامه ریزی برای ورود به شهرهای جدید مانند بمبئی، پونا و حیدرآباد است، در سال جاری درآمدی معادل 500 کرور روپیه را هدف قرار داده است که از 125 کرور روپیه در سال گذشته افزایش یافته است.

“برای ما، گسترش این است که امروز، ما 13500 (وسایل نقلیه در ناوگان) داریم. اینکه چقدر سریع می توانیم به 200000 برسیم چیزی است که باید دنبالش برویم. ما در حال انجام آن مشارکت ها هستیم، ما در حال ساخت آن فناوری هستیم گوپتا به PTI گفت. هنگامی که از او خواستند جدول زمانی برای رسیدن به اندازه ناوگان 2 لک داشته باشند، او گفت که تا سه سال دیگر خواهد بود.

Zypp که به بازرگانی الکترونیک و بازیکنانی مانند Swiggy، Zomato، Amazon، Myntra، Delhivery و PharmEasy خدمات می‌دهد، در حال حاضر در Delhi-NCR و Bengaluru حضور دارد.

او افزود: “ما در حال گسترش به بازارهای بیشتری هستیم. ما در حال برنامه ریزی برای رفتن به بمبئی، سپس پونا، حیدرآباد و بسیاری از بازارهای دارای پتانسیل هستیم.”

گوپتا وقتی در مورد بودجه پرسیده شد، گفت: در حال حاضر این شرکت قصد ندارد سرمایه جذب کند زیرا اخیراً بودجه سری B خود را بسته است.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


با این حال، وی گفت: “این تجارت بسیار قابل توسعه است و طی سه تا چهار سال آینده به حدود 250 تا 300 میلیون دلار سرمایه نیاز دارد.” وی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت برای جمع آوری سرمایه دیگری اقدام خواهد کرد، گفت: «… زمانی که زمان مناسب فرا رسید، دوباره در بازار خواهیم بود، اما در حال حاضر، تمرکز بر این است که از سرمایه ای که جمع آوری کرده ایم برای درست کردن آن استفاده کنیم. استفاده کنید و گسترش دهید و ارزش را در بازارهای بیشتری به نمایش بگذارید».

در فوریه امسال، این شرکت از جمع آوری 25 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری B به رهبری ارائه دهنده خدمات تعویض باتری تایوانی Gogoro خبر داد.

در بخش درآمد، گوپتا در سال مالی 23 گفت، این شرکت 125 کرور روپیه داشته است و “امسال، ما حدود 500 کرور روپیه را هدف گذاری کرده ایم.”

او در مورد اینکه آیا زیپ برای گسترش ناوگان تحویل آخرین مایل خود فراتر از دو چرخ‌های الکتریکی اصلی نگاه می‌کند، گفت: “ما در برابر انواع عوامل شکلی باز هستیم. ما در حال حاضر چند چرخ (برقی) سه چرخ داریم، حدود 250 دستگاه که ما در حال فعالیت هستیم. هر زمان که تقاضای بیشتری وجود داشته باشد، می توانیم فاکتورهای شکل بیشتری را در کسب و کار خود اضافه کنیم.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.